Dva roky po vydaní nahrávky Pinewood Smile sa THE DARKNESS vracajú s čerstvým materiálom. Novinka, ktorá dostala názov Easter Is Cancelled, bude vôbec prvým koncepčným albumom od kvarteta britských rockerov a vyjde už túto jeseň - konkrétne 4. októbra. Na šiestom albume podľa slov frontmana Justina Hawkinsa kapela nahliadla do hlbín ľudskej existencie a svoje zistenia predstaví v nových skladbách.

 

,,Piesňový cyklus definuje ľudskú existenciu prostredníctvom podobenstva pomalej a dlhej smrti rock n' rollu a jeho následného veľkolepého znovuzrodenia. V honbe za dokonalými zvukovými ekvivalentmi kľúčových právd sme v plnom rozsahu preskúmali a využili každý hudobný nástroj. Ako sa postupne odkrývali hlbšie a hlbšie vrstvy pravdy a preniesli sa do zvukovej večnosti, nekonečné dni v štúdiách, múzeách, duchovných strediskách a vzdelávacích miestach sa premenili na nekonečné mesiace. Výsledkom je doslova biblická nahrávka a tí, ktorí tvrdia, že rock n' roll je hudba diabla, by si ju mali vypočuť a pochopiť, že v skutočnosti je hlasom Božím."

 

Prvou ochutnávkou nových skladieb je singel Rock And Roll Deserves To Die, ku ktorému The Darkness už zverejnili aj pôsobivý videoklip. Ten začína sprvu nevinne s hudobníkmi v oblekoch s motýlikmi, no v závere všetci členovia nečakane prídu o vlasy a spevákovi Justinovi zostane na krku iba gitara. 

 

Basgitarista Frankie Poullain pesničku okomentoval: ,,Veľa kapiel sa vzdalo svojej úlohy. Rock n' roll je dnes strašne jednotvárny. Všetci sa rovnako obliekajú, rovnako vyzerajú, rovnako znejú. Je to trápne. Zaslúži si smrť. Zabime to klišé, prekonajme tento kríž. Aj o tom je čiastočne náš nový album."


K podpore novej nahrávky skupina plánuje začiatkom budúceho roka aj plnohodnotné európske turné, v rámci ktorého sa najbližšie k nám The Darkness predstavia 10. februára vo Viedni.

 

Zoznam skladieb albumu Easter Is Cancelled:

  1. Rock And Roll Deserves To Die
  2. How Can I Lose Your Love
  3. Live ‘til I Die
  4. Heart Explodes
  5. Deck Chair
  6. Easter Is Cancelled
  7. Heavy Metal Lover
  8. In Another Life
  9. Choke On It
  10. We Are The Guitar Men

spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
kerrang.com Foto: Simon Emmett