Je to už tri roky, odkedy kapela THE COSMIC TRUTH z Naí Dillí vyslala do sveta hudobný odkaz. Vokalista Jayant Bhadul a gitarista a producent Sahil Sharm sa spojili s ďalšou indickou kapelou BLOODYWOOD, ktorá sa tiež stáva úspešnou. 

Videoklip Not In My Name začína emotívne video faktami o odlišnostiach v druhej najľudnatejšej krajine na Zemi. India je miestom, kde existuje okolo 20 tisíc jazykov a náboženstiev.
THE COSMIC TRUTH posielajú odkaz aj lídrom, ktorí by mali byť jednotnou silou, ktorá spája rasy, etnicitu alebo náboženstvo.

Kapela okomentovala videoklip Not In My Name: „Je to o moci ľudí a ich možností nesúhlasu. Je to volanie po harmónii uprostred vzrastajúcej nenávisti medzi komunitami, ktorú podporujú ľudia pri moci výlučne pre politické účely. Text zobrazuje namyslenosť a úzkosť. Náš odkaz smeruje k svetu a žiadame ľudí, aby zvážili svoje preferencie.“


spustiť videospustiť video

Kým debutové EP Stroboscopic Illusion (2017) bolo ladené do djentu, THE COSMIC TRUTH upresňujú, že ďalšia doska sa bude uberať iným smerom. Neboja sa experimentovať ani s filmovými prvkami v muzike a je to pre nich zaujímavá skúsenosť.

Hudobnou lastovičkou kapely bol singel False Love Pure Hate (2015), odvtedy však THE COSMIC TRUTH prešli veľkými zmenami.

spustiť videospustiť video