Bol to obrovský šok a poplach, keď v roku 2005 bolo ohlásené, že Tarja bola „prepustená“ zo služieb skupiny Nightwish. Vytvorila charakteristický image kapely a nikto si nevedel predstaviť, čo bude potom na jednej alebo druhej strane.
Avšak, každému bolo jasné, že obidve strany budú pokračovať a o tom, že aj Tarja samotná bude dosť životaschopná, nepochyboval nikto. Otáznikom bolo, akú partiu okolo seba sústredí a akým hudobný štýlom sa bude uberať.
Pretože mala za sebou už nejaké sólové nahrávky a sama bola nielen speváčkou, pianistkou, ale aj autorkou, v roku 2006 jej vyšiel Vianočný album, braný ako „neregulérny“. Po ňom - v roku 2007 - prišiel riadny debut My Winter Storm vydaný veľkým vydavateľstvom Universal Music vo viac ako 70 krajinách!


V roku 2019 vyšiel album In the Raw a Tarja si aj po rokoch ide to „svoje“ (medzitým to bolo o ďalších 5 albumoch, live albumoch a kompiláciách). Tarja si udržiava fanúšikovskú priazeň svojimi rôznorodými aktivitami, štandardnými albumami a koncertmi, vianočnými akciami a účinkovaním aj v televízii či rádiách. Album svojimi vokálnymi výkonmi dokonca ozdobili aj speváci ako Tommy Karevik (Kamelot), Cristina Scabbia (Lacuna Coil) či Björn "Speed" Strid z kapely Soilwork!
Veľmi blízko dátumu vydania albumu In The Raw sa Tarja predstavila aj u nás - a to na koncerte s Evanescence v Trnave. Keďže reakcia na jej vystúpenie bola od fanúšikov fantastická, Tarja v podstate navrhla, že sa medzi takúto základňu svojich priaznivcov chce čoskoro vrátiť. Samozrejme, jej vystúpenie bolo napriek skrátenému setu úplne fantastické a jej vystúpenia v októbri 2020 budú v plnej dĺžke, takže sa máte na čo tešiť!

Bude to prierez celou jej kariérou a už teraz vieme, že si so sebou prinesie nielen kapelu v zostave s takými menami ako Dough Wimbish (Living Colour) alebo violončellista Max Lilja (ex-Apocalyptica), ale aj dvoch špeciálnych hostí. Ktoré skupiny to budú? To sa dozvieme v priebehu jari 2020.

spustiť videospustiť video

Koncerty fínskej divy vám prináša agentúra Profievent s.r.o. Piešťany

Web: www.profievent.sk
FB: https://www.facebook.com/profieventSlovakia/