Legenda talianskeho symfonického metalu RHAPSODY OF FIRE sa 6. marca 2020 privalí do Zvolena. Skupina okolo Alexa Staropoliho sa už teraz teší do Kultúrneho domu ŽSR a teší sa hlavne na Vás!
Kapela prichádza s novým albumom „The Eight Mountain“, ktorý uzrel svetlo sveta začiatkom roka 2019. Okrem tohto albumu stojí kapela za 12 albumami a desiatkam hitov, ktoré sa podieľali na formovaní symfonic metalového sveta.


spustiť videospustiť video

SYMPHONITY

Medzinárodné power-symphonic zoskupenie (CZ + ITA + SK) - počas svojho zatiaľ krátkeho fungovania v tejto zostave má kapela za sebou účinkovanie pred viacerými väčšími kapelami ako support - Freedom Call, The Unity a Mob Rules.
Viac ako tri roky po vydaní ostatného štúdiového albumu "King Of Persia" predstavujú Symphonity svetu nový singel "Crimson Silk". Skladba bola vydaná spolu s videoklipom 29. novembra 2019 pod nemeckým vydavateľstvom Limb Music a môže sa pýšiť niekoľkými zaujímavými hosťami:

  • Marek "Ashok" Šmerda (CRADLE OF FILTH) - 2nd and 4th guitar solo
  • Herbie Langhans (AVANTASIA) - Choirs
  • Ladislav Šiška - Percussion

Mixed by Mikko Karmila and mastered by Mika Jussila at Finnvox Studios, Finland (NIGHTWISH, STRATOVARIUS). Cover artwork by Dušan Marković

Antonio Abate - lead vocals
Mayo Petranin - lead vocals
Libor Křivák - guitars, keyboards
Tomáš Sklenář - bass
Radim Večeřa – drums

spustiť videospustiť video

MARTUROS

Heavy metalová skupina vedená charizmatickou speváčkou Maggee stihla odohrať viacero významných koncertov, napríklad ako support Marca Mendozu (USA), support DragonhammeR (ITA) či Rockfest Nitrianske Rudno 2017 a 2018. Vo februári roku 2019 vyšiel debutový album MARTUROS – NAMELESS pod českým vydavateľstvom Support Underground. Minulý rok sa v kapele udiali aj malé zmeny v zostave, takže sa kapela premiérovo uvedie s novým gitaristom a basákom.

spustiť videospustiť video