Ešte 2. septembra nás grécka superskupina KATAVASIA potešila streamom celého albumu Magnus Venator

Black metalisti sa poskladali v roku 2014 zo známych gréckych kapiel Varathron, Hail Spirit Noir, Aenaon, Melan Selas a Agnes Vein. Cieľom tohto zoskupenia bolo sformovať poriadnua kvalitnú black metalovú kapelu.

V roku 2015 vydala KATAVASIA debutový album Sacrilegious Testament, ktorý bol vynikajúco prijatý fanúšikmi, médiami, ale aj kritikmi a odbornou verejnosťou. Vyzdvihovali najmä prvky originality v spojení s klasickým black metalom. EP-čko Daemonic Offering prišlo na svet v roku 2017 a potvrdilo, že kapela má veľký hlad po diabolských riffoch a chce na seba strhnúť ešte väčšiu pozornosť.


Teraz prichádza KATAVASIA s albumom Magnus Venator, čo by sme mohli preložiť ako "Veľký Lovec". Album ponúka deväť skladieb v 42 minútach a black metalisti dokazujú, že sú v skvelej forme. Grécka black metalová vlna z 90. rokov v novom osviežujúcom šate - to je nový album Magnus Venator. Na skladbe Hordes of Oblivion sa ako hosť podieľal gitarista George Emmanuel (Lucifer's Child, ex-Rotting Christ).

Predobjednávky fyzických nosičov si zabezpečíte tu, digitálne vydanie nájdete na Bandcamp-e kapely.

Tracklist albumu je nasledovný:

  1. Daughters Of Darkness
  2. The Tyrant
  3. Blood Be My Crown
  4. Chthonic Oracle
  5. Saturnalia Magnus Cult
  6. Triumphant Fate
  7. Sinistral Covenant
  8. Hordes Of Oblivion
  9. Babylon (Sammu-Rawat)