V piatok, 16. júna, sme v bratislavskom Randali mali možnosť užiť si SUICICDE SILENCE a JINJER. Mrzí ma nezvykle dlhá doba, kým vyšla na svetlo sveta táto reportáž. Žiaľ, technika zlyhala a v servise sa tiež nepretrhli od usilovnosti.

 

Prví sa na pódium postavili I AM THE VERDICT. Banskobystrickí metalcoreisti to riadne rozbehli, akurát ich šou pomerne rýchlo skončila. Potom už nabehli na pódium Ukrajinci Jinjer na čele s atraktívnou Tatianou s neskutočným growlom. Tá tentokrát už prišla ,,celá", bez zdravotných problémov. Naposledy v Randali dosť významnú časť setu presedela, teraz preskákala. Pod pódiom sa to už riadne zaplnilo, takže v prvých radoch bola riadna mela. Dočkali sme sa wall of death, ale aj niekoľkých pokusov skočiť z pódia do davu. Crowdsurfing sa nekonal, no odvážlivcom treba zatlieskať za odvahu, aj keď skončili na tvrdej zemi. Zo skladieb, samozrejme, nemohli chýbať Sit Stay Roll Over s chytlavým refrénom, Crash Crash Bones, ale aj Words Of Wisdom, I Speak Astronomy, Pisces či Captain Clock - všetko viac-menej skladby z aktuálneho albumu King Of Everything. Z celého setu by som vytkol akurát Tatianin čistý vokál, kde bolo pár zaváhaní, opak platí pre growl, ktorý bol naozaj neskutočný. Velmi sa teším na ich spoločný koncert s Arch Enemy v septembri v bratislavskom MMC. Hecli sa aj výbornou šou, škoda len toho predčasného ukončenia setu, napriek tomu, že si fanúšikovia pýtali ďalšie skladby.

 

Na záver už pódium patrilo kalifornským deathcoreistom Suicide Silence, ktorí si k nám odskočili na rozcvičku pred Nova Rockom. U nás sa ukázali pred viac ako dvomi rokmi krátko po vydaní albumu You Cant Stop Me. Napriek tomu, že Edie pôsobil v kapele od roku 2013, bol v tom čase stále porovnávaný so zosnulým Mitchom Luckerom. Je pravda, že vtedy jeho výkon nebol práve stopercentný. V tento večer sa však predviedol naplno, takže nebol jediný, kto si celý ich set veselo krochkal, možno aj blahom. Množstvo moshpitujúcich fanúšikov predvádzajúcich rôzne tanečné a často nebezpečné kreácie hovorilo samo za seba. Pretlačiť sa dopredu? Nemožné, už tam bolo plno. Odzneli Doris, Fuck Everithig, pri ktorom sme si s Ediem ukázali navzájom ,,fuckera", Wake Up, Silence. Na záver to zavŕšili hitovicou ešte z čias Mitcha You Only Live Once. Set bol dlhý až až, možno až zbytočne na úkor Jinjer. Predviedli ale výbornú šou, škoda len, že neodznela aj You Can't Stop Me.