Štvrtý album moravsko-sliezskych BLOODY OBSESSION ponesie názov Inevitable Death a vyjde 15. decembra v 97. čísle časopisu Pařát. Stane sa tak presne tri roky po vydaní minulého albumu Husaria (celý k vypočutiu TU), ktorý je u vydavateľa čerstvo vypredaný. Po svete bolo rozšírených viac ako 3 tisíc fyzických kópií.

Smrť je spoločným elementom pre každý príbeh, ktorý BLOODY OBSESSION prostredníctvom svojich nových skladieb na albume v dĺžke 43 minút vyrozpráva.
Inevitable Death sa textovo vracia do minulosti. V ôsmich skladbách si napríklad vypočujete mýtický príbeh z dôb, kedy vládli Přemyslovci, nahliadnete do povojnového Sovietského zväzu alebo sa prenesiete do feudálneho Japonska.
Inevitable Death na predošlý album Husaria nenadväzuje priamo, avšak aj tentokrát spoločne s kapelou podniknete „výlety“ do čias minulých.


Nahrávanie Inevitable Death prebiehalo medzi májom a augustom tohto roku opäť v jablunkovskom GM Recordings a podieľala sa na ňom rovnaká zostava, ako na albume Husaria, a to konkrétne:
Rawar – vokály a texty
Walter Morbid – gitara
Apollyon – gitara
Pentaroth – basa
Ovarus – bicie a perkusie

Grafické stvárnenie albumu má opäť pod palcom majster Deather.