Štvrté pokračovanie celosvetovej kompilácie Music GlobAlliance sa dynamicky prispôsobilo a vol. 4. vychádza do sveta v digitálnej podobe v dvoch verziách. V plnej CD kvalite vo wav formáte pre hudobných fajnšmekrov a druhý download link ponúka mp3 piesne v najvyššej možnej mp3 kvalite pre prípadné počúvanie z mobilov alebo usb kľúčov v aute.

Aj keď je táto verzia digitálna, team Music GlobAlliance sú otvorení aj návratu k fyzickému releasu na CD, prípadne dokonca na vinyle.

Digitálna verzia vol. 4. síce ušetrí svet o výrobu plastu na kompakt disky, ale neponúka o nič menej kvality ako predtým. Práve naopak, 18 hudobných skupín vol. 4. sú z 13 krajín sveta.

Medzi zapojené krajiny patria tentokrát Bolívia, Francúzsko, Nemecko, Bulharsko, Maroko, Belgicko, USA, Slovensko, Poľsko, Taliansko, Uruguaj, Japonsko a Česká republika.


Slovensko vo štvrtom pokračovaní reprezentujú kapely: Ravenclaw, Astarot a Slight lie. Skupina Power 5 reprezentuje Českú republiku. Tento celosvetový výber zjednocuje opäť obálka s modelkou, ktorej pozície sa tentokrát zhostila Christine Kim Raab. Modelka a fotografka fotí pod hlavičkou svojho fotografického projektu Rougeart.

Kompilácie pod značkou Music GlobAlliance podporujú undergroundové ambiciózne kapely. Doposiaľ sa projektu zúčastnilo spolu 60 hudobných skupín. Svoju kópiu hudobnej ochutnávky zo sveta si môžete stiahnuť na linkoch:

Link na stiahnutie vo wav formáte | Link na stiahnutie v mp3 formáte

Download link nájdete aj na stránke www.musicgloballiance.com v sekcii vydaných CD.