Len pár mesiacov prešlo od vydania zatiaľ posledného albumu kapely SLIPKNOT s názvom We Are Not Your Kind a už tu máme ďalšie novinky o doposiaľ nepočutom materiáli. Perkusionista Shawn „Clown“ Crahan sa vyjadril, že niekedy v priebehu aktuálneho koncertného turné k cyklu WANYK (We Are Not Your Kind) sa dočkáme aj nevydaného albumu Look Outside Your Window.

O jeho existencii vieme od roku 2018, kedy sme sa takisto dozvedeli, kto je za hudbu zodpovedný. Popri nahrávaní albumu All Hope Is Gone v roku 2008 sa štvorica Corey Taylor, Jim Root, Sid Wilson a Shawn Crahan zavrela do štúdia osamote, aby vytvorili jedenástku skladieb s psychedelickým nádychom.

Ako sa v minulosti vyjadrili viacerí členovia kapely, nahrávanie AHIG (All Hope Is Gone) nebolo práve najpríjemnejšie, čo môže byť aj jedným z dôvodov, prečo Look Outside Your Window vznikol. Pôvodne sme sa mali albumu dočkať minulé Vianoce, ale tento dátum sa o pár mesiacov posunul. Slovami Crahana: Look Outside Your Window je veľmi unikátny kúsok umenia, povedal by som, že až nesmrteľný. Chceli sme ho vydať skôr, ale aktuálny koncertný cyklus má prednosť. Je to len kúsok skladačky, časť predstavivosti, ktorá ľuďom môže chýbať, a ktorú môžu potrebovať.“


spustiť videospustiť video

Shawn ďalej rozoberá samotný album: „Potrebuje vlastný priestor. Po čase som sa naň prestal pýtať, pretože nechcem, aby nejak zasahoval do koncertnej šnúry. Ako všetko, čo momentálne robíme, aj toto vyjde na povrch, a ľudia sa ani nenazdajú. Jednoducho sa to stane. Teším sa na to a myslím si, že si to ľudia patrične užijú“.

Predsa len sme sa už ale jednej skladby z albumu dočkali. Ide o Til We Die z digipaku albumu All Hope Is Gone. K materiálu z LOYW sa vyjadril aj spevák Corey Taylor pre SiriusXM: „Je to experimentálne, je to veľmi chytľavé a veľmi melodické. Niečo na tých skladbách je. Sú veľmi vážne, veľmi energické, veľmi umelecké. Pre ľudí, ktorí sú zvyknutí na určitý SLIPKNOT sound, to bude znieť úplne inak. Má to oveľa viac rockový vibe. Ak by som mal byť úprimný, tak dokonca viac RADIOHEAD vibe.“

Podľa jeho vlastných slov malo ísť v roku 2008 o spojenie albumov ako dvoch rozdielnych svetov dohromady. K tomu ale nikdy nedošlo, a tak vyjde Look Outside Your Windows samostatne niekedy v priebehu roku 2020.

Linky:

NME