Pokiaľ ste tento rok prepásli amerických velikánov SLIPKNOT v Európe, nezúfajte. Budúci rok sú tu znova. Pre nás, Slovákov, je najzaujímavejšie, že prikvitnú aj do Rakúska s Poľskom. A propo Poľsko. Práve odtiaľ pochádza skupina, ktorá im na druhej európskej vetve bude robiť spoločnosť. Nebude to nik iný než BEHEMOTH.

 

Slipknot sa do Európy vrátia v druhej etape v rámci turné We Are Not Your Kind. To je venované rovnomennému albumu, ktorý aktuálne vo svete búra všetky rebríčky. Dokonca sa WANYK podarilo v USA, Británii a množstve dalších štátov dostať sa na prvú priečku.

 

Keď Slipknot začínali nahrávať WANYK, neustále sa hovorilo o tom, že bude podobný starej dobrej klasike z ich stajne. Tou je obzvlášť album Iowa z roku 2001, ktorý je často považovaný za najtvrdšiu nahrávku Knotov. WANYK má ale jednoznačne niečo do seba a nájdete na ňom tvrdšie i mäkšie tóny. 


spustiť videospustiť video

Behemoth žánrovo síce spadajú pod blackened death metal, aj napriek tomu sú veľmi často vysoko cenení fanúšikmi blackmetalovej scény. So Slipknotom spojili sily už na Knotfest Roadshow v rámci turné po Amerike.

 

Podobne ako banda Coreyho Taylora, i tá Nergalova aktuálne koncertuje s najnovším albumom. Ten ich je však z minulého roka. Nahrávka nesie názov I Loved You At Your Darkest a rovnako sa volá aj turné.

 

ILYAYD, rovnako ako jeho predchodca The Satanist z roku 2014, je vysoko cenený kritikmi pre štýl či dynamickosť. Aktuálna nahrávka však obsahuje i jednu skladbu, ktorá sa svojou výnimočnosťou vymyká zvyšku - Bartzabel.

 

Obe z týchto kapiel sú povestné svojimi vystúpeniami, ktoré vás strhnú ani neviete ako. A nech sa táto kombinácia môže niektorým zdať akokoľvek podivná, oni určite vedia, čo robia, keď spojili sily takýmto spôsobom a je viac než isté, že ak si odskočíte na túto výnimočnú kombináciu, nebudete ľutovať. Vo viedenskej Stadthalle budú budúci rok na Valentína. Teda na deň presne 14. februára. Takže, pokiaľ by ste chceli spraviť Deň zamilovaných pre svoju polovičku o niečo výnimočnejší, mali by ste si začať zháňať lístky. V Poľsku vystúpia o niečo skôr - 6. februára v Atlas Arene v meste Lodž.

spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
Foto: loudwire.com