Odkedy vyšla štúdiovka Ninth Hour, prešli dva roky. A už je to veru nejaký ten čas, čo k nám dorazili nejaké novinky zo zákulisia fínskej stálice melodického metalu. SONATA ARCTICA však prelomila mlčanie. Kapela vkročila do štúdia, aby začala nahrávať svoj desiaty štúdiový album, ktorého vydanie je naplánované na rok 2019 prostredníctvom Nuclear Blast. Ale ešte predtým, než nová štúdiová doska uzrie svetlo sveta, Sonata Arctica sa vydá na jedinečnú cestu a aj vy budete mať možnosť zažiť úplne prvé akustické európske turné tejto kapely s príznačným názvom Acoustic Adventures.

 

„Boli sme zatvorení v štúdiu od konca leta a pracovali sme na našom ďalšom štúdiovom albume. Rozhodli sme sa, že potrebujeme pauzu a musíme vypadnúť niekam vonku odohrať nejaké koncerty. V lete 2016 sme spravili akustické turné vo Fínsku. Bola to zábava pre nás aj pre našich fanúšikov. Bolo to také skvelé, že sme to chceli urobiť znova a tento raz sa neobmedzíme iba na Fínsko. Obídeme s touto šou po prvýkrát celú Európu. Je to unikátna príležitosť vypočuť si našu hudbu v úplne odlišnom šate a sme si istí, že tieto večery budú skutočne výnimočné. Náš setlist bude obsahovať aj nejaký materiál, ktorý sme predtým nikdy naživo nehrali. A kto vie, možno dokonca aj piesne z nadchádzajúceho albumu. Vidíme sa na koncertoch,“ odkazuje klávesák Henrik "Henkka" Klingenberg.

 

Ako hosťa si na celé turné berú heavy/powermetalovú kapelu WITHERFALL z Los Angeles. Toto duo interpretov sa k nám najbližšie zastaví v pražskom klube Roxy 28. marca. V roku 2019 sa skutočne teda máme na čo tešiť a väčšina z nás by sa asi najradšej na väčšinu budúceho roka presťahovala do Prahy.


spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
nuclearblast.de