V nedeľu 25. januára, deň po skvelom vystúpení Dead Congregation, nám Grindex Promotion pripravili akciu v klube U Očka. Návštevu latino boys zo slnečnej Kalifornie však Bratislava privítala asi najhnusnejším počasím tejto zimnej edície. Keďže naše rosničky predpovedajú väčšinou oblečené decentne minimalisticky, tak ako chlapovi mi samozrejme ušlo odporúčanie nevychádzať z domu a brodím sa po kotníky v snehu a vodnatej brečke na miesto určenia. Hold, kto šetrí na taxíku, bude mokrý a vymrznutý, keďže aj cesta pešobusom od 5 minút vzdialeného parkoviska dopadla ako výprava po ľadovci, ktorý roztápa teplý Golfský prúd. Dané počasie v spojení s koncertom konajúcim sa deň predtým vo mne vyvoláva nepríjemný pocit, že dnes veľa ľudí nepríde.


Po príchode a zvítaní sa so zástupcom organizátora sa moje obavy o početnosť fanúšikov, žiaľ, potvrdili a prakticky aj z tohto dôvodu sa mierne posúva začiatok koncertu. Oceňujem pozvanie na domáci guláš, ktorý pre hostí pripravili organizátori a keďže amíkom očividne zachutilo naše pivo, tak sa o vyprázdnenie kotlíka neobávam.

Po určitom časovom posune je nás aj s muzikantmi okolo 40 duší, a tak sa začína. Dnešný večer otvárajú domáci Gates Of Ptulah. Netuším, nakoľko sú chlapci regulárnym zoskupením, alebo bočným projektom, no na mňa pôsobili veľmi pozliepane čo sa týka vizuálnej stránky a absolútne diferentného oblečenia všetkých členov. Hudobne snahu nemožno uprieť, no cítil som sa ako na skúške, k čomu prispievali aj problémy s aparatúrou, no chýbal mi hlavne nejaký celkový koncept, myšlienka, zohratosť.

Po pauze a nazvučení nastupujú Morfin. V ich prípade sa nejde o nejaký ópiový derivát, ale o old school death metal výrazne ovplyvnený albumom Scream Bloody Gore , teda prvotinou velikánov Death. Chlapcom to ide celkom slušne, ale ocenil by som trochu viac vlastnej tváre a postupov, kedže aj farba hlasu speváka je podobná Chuckovmu. Nie je to vyslovená kopírka, alebo vykrádačka, ale chcelo by to proste viac invencie.

Na pódiu už stoja Skeletal Remains. Napriek tomu, že v ich old school death metale cítiť ovplyvnenie Death, alebo mierne aj Obituary, musím s potešením skonštatovať, že sú vyššou triedou, čo dokazujú aj technikou hrania. Od začiatku do konca to malo hlavu aj pätu, vlastnú tvár, a tak mi Skeletal Remains prinavrátili úsmev na pery. Pod pódiom to rozbalili s vrtuľami chlapci z Morfin a podporujú tak dobrý set svojich krajanov, pivo stále chutí a poháre putujú na pódium, obligátne ďakovačky nám statočným, že sme prišli a je koniec.

Škoda, že sa nenazbieralo o 20–30 ľudí viac, určite by sa všetkým kapelám lepšie hralo a aj celková atmosféra by bola viac koncertná. Takto to vyznelo ako stretnutie menšieho fanklubu v skúšobni a predsa len, trepať sa z Kalifornie do Bratislavy by si zaslúžilo väčšiu podporu. Tak to nabudúce neodfláknite a príďte podporiť, veď hudba sa robí pre ľudí.