Bolo viacero „nápadov“, ako začať popis návštevy koncertu RODA STEWARTA. Že česká D1 je strach a hrôza, a teda radšej choďte do Prahy vlakom? Že či je staršia Cheopsova pyramída alebo hlavná hviezda večera? Že vôbec netuším, ako si stojí Celtic? Nie!

 

Začnem tým, že Sir Rod navštívil Prahu 7. novembra prvýkrát. Šachovnicová opona pred pódiom v O2 Arene sa zdvihla presne o 20:00. Navštívil som už celkom dosť koncertov, ale iba dvaja interpreti si uctili publikum presnosťou. Sir Rod Stewart a Sir Elton John. Byť rytierom je teda pozitívum aj pre vaše okolie.

 

Aktuálne turné From Gasoline Alley To Another Country predstavuje prierez jeho tvorbou. Aj názov turné to v podstate naznačuje. Gasoline Alley je album, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 1970 a Another Country je rok starý, stále aktuálny, platinou ocenený počin.

 

Celej scéne dominovala sada veľkoplošných obrazoviek. Žiadne svetelné efekty sa nekonali, vystúpenie bolo dopĺňané práve projekciou na týchto paneloch.  A vzhľadom k veku hviezdy večera a aj k priemernému veku približne ôsmich tisíc návštevníkov, tento typ šou bol jednoznačne správnou voľbou. Návštevníci. Tí boli v tento večer zvláštni. Až na pár momentov by človek povedal, že je na zjazde konzervatívnej strany. Sedieť a v prestávkach primerane zatlieskať. Škoda. Na pódiu sa odohrávalo parádne predstavenie doplnené celkom podareným zvukom. Drobná kritika – občas bolo dosť zreteľné, že niektoré zo zvukov mala kapela predpripravené a nešli z nástrojov na pódiu, ale zo zvukárovho stola.

 

Vráťme sa ku sprievodnej kapele. Bicie, klávesy, basa, dve gitary. K tomu tri dámy na jednej strane – dvoje husle a harfa. A tri dámy na druhej strane, sprievodné vokály. Áno, počítate správne, 11. Rod si postavil na pódium futbalovú jedenástku a on osobne bol jej trénerom. A naozaj si svojich kolegov pekne uctil, počas coveru od Tiny Turner River Deep, Mountain High im prenechal celé pódium.

 

Komunikácia s publikom mu išla, vtipkoval, uťahoval si sám zo seba aj zo svojich dám na pódiu. Lásku k futbalu a ku Celticu Glasgow okrem počtu členov sprievodnej kapely dokazovalo aj logo klubu na bubeníkovom kopáku a počas predposlednej skladby, keď z pódia odpálil futbalové lopty medzi divákov a zopár návštevníkov si odnieslo nečakaný suvenír.

 

Počas záverečnej Do Ya Think I'm Sexy? sa spod strechy spustili nafúknuté balóniky, na pódiu boli postavy v ligotavých kostýmoch, svetlá blikali ako na poriadnej diskotéke osemdesiatych rokov. A návštevníci sa pomaly rozchádzali s úsmevmi na lícach.

 

Setlist: Having A Party, Some Guys Have All The Luck, Love Is, Tonight's The Night (Gonna Be Alright), You Wear It Well, Baby Jane, Forever Young, Rhythm Of My Heart, Downtown Train, Reason To Believe, Ooh La La, The First Cut Is The Deepest, You're In My Heart (The Final Acclaim), I Don't Want To Talk About It, Can't Stop Me Now, River Deep, Mountain High, Maggie May, Sailing, Stay With Me, Da Ya Think I'm Sexy?