Po veľmi úspešnom korzovaní po Amerike sa organizátori turné dvoch, vo svojich žánroch veľmi významných kapiel, rozhodli spojenie BELPHEGOR a SUFFOCATION preniesť aj na starý kontinent. Obe kapely vydávané najväčším metalovým labelom Nuclear Blast pod názvom Europe Under the Black Death Metal Fire na 30 koncertoch navštívia 17 krajín.

Už od roku 1993 sa rakúski diabli Belphegor zaujímajú o najtemnejšie stránky čarodejníctva, démonológie a zákutia, kam nie je radno strkať nos. Títo krvilační blask/death čarodejníci sa prezentujú vysokorýchlostným black/death metalom, ktorý nenachádza cestu pre žiadne kompromisy. Základ aktuálneho setu tvorí posledný album "Totenritual", ale v októbri vychádza ďalší album a možno skupina ponúkne fanúšikom nejakú ochutnávku.


spustiť videospustiť video

Je vôbec potrebné predstavovať legendárnych vynálezcov slamu SUFFOCATION, jednu z najlepších koncertných skupín a cez 30 rokov jedného z najosobitejších interpretov death metalu? Ich hudba znesie najprísnejšie merítka, či už sa to týka techniky, skladateľskej stránky alebo osobitosti. Každý z ich 8 albumov je unikát a každý z nich posúval nielen tvár skupiny, ale aj celého žánru. Dá sa povedať, že čo sa death metalu týka, ten sa vždy na Suffocation môže spoľahnúť.

Tretie logo, ktoré zdobí plagát turné, prislúcha jednej z najvýraznejších poľských skupín, ktorá si podobne ako Behemoth vyšliapava cestu neutíchajúcou koncertnou prácou a pravidelným vydávaním albumov. Ich diskografia aktuálne obsahuje 11 kúskov, čo ich s posledným albumom "The Auric Gates of Veles" od Napalm Records priviedlo ku gigantu Metal Blade. HATE s Behemoth ale spája aj hudba, pretože aj oni miešajú black s death metalom, ktorý doprevádza atmosféra a sem-tam hymnický nádych.

Aby toho nebolo málo, fanúšikovia dostanú k týmto trom ťahúňom ešte ďalšie dve skupiny. Šikovných thrash/death metalistov zo Švédska, ktorí si hovoria CARNOSUS a gréckych SHADOWMASS, ktorí thrash obohacujú deathom aj blackom.

spustiť videospustiť video

spustiť videospustiť video

spustiť videospustiť video

spustiť videospustiť video