Nemeckí folk rockeri SCHANDMAUL oficiálne podpísali kontrakt s Napalm Records.

Kapela vznikla v Mníchove v roku 1998 a celkom rýchlo si podmanili hudobnú scénu nielen v Nemecku, ale prakticky na celom svete. Aktuálne patrí kapela medzi top 10 dlhoročne hrajúcich umelcov v Nemecku, boli dvakrát nominovaní v German Echo Award a pochváliť sa môžu aj miliónmi streamov, čo len potvrdzuje, že patria na vrchol folk rockovej scény. Ich hudbu je ľahké spoznať - využívajú gajdy, hurdy-gurdy, flauty a ďalšie stredoveké hudobné nástroje.
 
"Veľmi sa tešíme na spoluprácu s Napalm Records a to nás napĺňa energiou! Rokovania boli veľmi motivujúce - najmä v týchto ťažkých časoch pre hudobný priemysel - je to skrátka ako svetlo na konci tunela. Sme pripravení - Folk 'n Roll," hovorí kapela vo svojom vyhlásení.


spustiť videospustiť video

"Vitajte - SCHANDMAUL! Dlho sme túto kapelu sledovali a sme neskutočne šťastní, že odteraz budeme môcť formovať jej budúcnosť. Nový album bude ďalším veľkým míľnikom v kariére kapely a budeme robiť všetko pre to, aby sme dosiahli jeho úspech," hovorí Thomas Caser, riaditeľ NAPALM RECORDS.

SCHANDMAUL sú:
Thomas Lindner - spev, gitary, piáno, akordeón
Stefan Brunner - bicie
Martin Duckstein - akustická gitara, e-gitara, citara, banjo
Birgit Muggenthalter - gajdy, (folk) flauty
Matthias Richter - e-basa, kontrabas
Saskia Forkert - viola, hurdy-gurdy, sprievodné vokály