Nie je to tak dávno, čo k nám zavítali SABATON. A dobré správy pre ich fanúšikov sú, že títo metaloví bojovníci sa vrátia budúci rok vo februári. Pri tejto príležitosti sme pre vás vyspovedali ich basgitaristu Pära Sundströma, ktorý prezradil niečo o nadchádzajúcich projektoch kapely. Okrem toho sa vyjadril aj k téme Sabaton a Slovensko. Odpovede vás možno prekvapia.


Nedávno ste ohlásili spoluprácu so švédskym herným štúdiom Paradox Interactive. Vaše skladby budú použité ako soundtracky pre hru Europa Universalis IV. Ako ste sa dostali k tejto spolupráci a aké z toho máte pocity?

Paradox je švédské herné štúdio. Stretli sme sa s nimi na afterparty po jednom z našich koncertov v Štokholme a začali sme preberať našu spoluprácu, keď sa im zapáčila naša hudba a nám ich hry. V budúcnosti s nimi plánujeme viac vecí.

 

Tento rok ste taktiež zaznamenali rekord, keď ste vypredali svoju tradičnú Sabaton plavbu len behom tridsaťdva minút. Je vypredaná takmer každý rok, ale tentokrát je to niečo iné, nie? Plánujete na tohtoročnú plavbu niečo špeciálne, aby ste oslávili tento úžasný úspech?

Plavba sa stáva viac a viac populárnejšou. Je to veľmi intímna príležitosť, keďže tam býva okolo 2000 fanúšikov. Nie je tu veľké pódium, sme blízko davu a atmosféra je fantastická. Bude to absolútne skvelé!


Váš posledný album vyšiel v roku 2014. Odvtedy ste na Heroes On Tour, ale robíte už na niečom novom?

Pracujeme na novom albume a robíme pokroky. Už je napísaných veľa skladieb, takže verím, že ten skvelý album vyjde budúci rok.

 

V posledných rokoch ste u nás boli pomerne často, čo je veľkým potešením pre všetkých vašich tunajších fanúšikov. Čo ste si tu najviac užili? Videli ste aspoň nejaké pamiatky alebo hrady?

Je tomu tak, pretože sa nám na Slovensku páči. Hoci váš sused Česká republika je známa tým, že je viac metalovým štátom, myslíme si, že máme na Slovensku poriadne veľkú základňu a vždy sa veľmi tešíme na návrat sem. A fakt, že Slovensko má dobrú polohu znamená, že taktiež tadiaľto často prechádzame.

 

Vyskúšali ste niektoré z našich národných jedál alebo možno naše pivo? Chutilo vám?

Samozrejme, po tom všetkom čase, ktorý sme strávili na Slovensku, sme si to nemohli nechať ujsť! Haha! A chutilo nám.

spustiť videospustiť video

Keď ste boli v Banskej Bystrici s Nightwishom, priniesli ste si so sebou tanky a urobili úžasnú show. Čo plánujete pre Košice? Môžete prezradiť alebo to bude prekvapenie?

V Banskej Bystrici to nebola hlavná vedúca show Sabatonu, i keď sme tam mali hromadu fanúšikov. V Košiciach to bude show Sabatonu. To je vždy lepšie vo všetkých ohľadoch!

 

Aký je váš najbláznivejší alebo najlepší zážitok so slovenskými fanúšikmi?

Raz sme na Slovensku robili fotenie. Vyšlo naozaj dobre. Robili sme ho s niekoľkými pôvabnými ženami v metalovom bare pri Bratislave. S dievčatami sme urobili fotenie na párty. Avšak náš zastupujúci bubeník Snowy nemal rád ľudí, takže sa rozhodol namiesto pózovania s pôvabnou dámou pózovať so psom, ktorého niekde našiel.

 

Čo by ste radi odkázali fanúšikom v našom štáte?

Od našich prvých koncertov na Slovensku s Hammerfall máme k vášmu štátu silný vzťah. Máme tu veľa priateľov a nevieme sa dočkať, kedy sem opäť prídeme! Ďakujeme a čoskoro sa uvidíme!

spustiť videospustiť video

Viac informácií o kapele nájdete na ich facebookovej stránke a oficiálnej stránke