Východom Slovenska znel 19. marca šťastný metal v podobe Freedom Call a na opačnej strane Slovenska sa nedeľný večer niesol v atmosfére temného metalu. Do bratislavského Randalu totiž zavítali Gréci ROTTING CHRIST a priestor klubu poriadne zaplnili ľuďmi od hlavy po päty odetými v čiernom.

 

Večer otvárala slovenská formácia GALADRIEL. Pojem to známy na našej scéne sa postavil pred už celkom početné publikum, aby ho dostal do tej správnej atmosféry.  Fungujú už viac ako dvadsať rokov, čo bolo vidieť aj na ich vystúpení, aj na reakcii návštevníkov koncertu, ktorí, každý po svojom, reagovali na ich verziu dark metalu.

 

Po nich prišiel rad na folkmetalistov z Rumunska, ktorí si hovoria BUCOVINA. Tí ponúkli veľmi sympatické vystúpenie, ktorému sa prizeral opäť o niečo väčší dav. Jednu zo svojich skladieb venovali aj obetiam požiaru, ktorý vypukol v roku 2015 na metalovom koncerte, medzi ktorými bol aj kapelný kamarát. Ostáva len dúfať, že ich premiérové slovenské vystúpenie nebolo zároveň aj posledné.

 

A potom už plný Randal čakal na headlinerov. Black/darkmetalová partia vedená Sakisom až z Atén neprišla na Slovensko prvýkrát a bolo vidieť, že už má u nás vybudovanú silnú fanúšikovskú základňu.  Spevák a gitarista Sakis Tolis sú spolu s bubeníkom (a zároveň jeho bratom) Themisom dvaja pôvodní členovia zostavy, dopĺňajú ich Van Ace s basgitarou a George Emmanuel s gitarou. Počas koncertu odzneli skladby z posledného albumu z roku 2016 Rituals, na ktorom sa každá z piesní venuje inému príbehu založenému na nejakom mýte alebo rituáli. Zahrali Apage Satana, titulnú In Nomine Dei Nostri či Elthe Kyrie, no klubom sa niesli aj staršie skladby ako napríklad Athanati či Kata Ton Daimona Eaytoy.

 

Ich set fanúšikom navodil ten akýsi tranz, do ktorého sa dostanete, keď vás kapela naozaj vtiahne do svojho vystúpenia, jej hudba prenikne do každej bunky vášho tela a jednoducho vás pohltí. Nebol snáď nikto, kto by z tohto koncertu odchádzal s myšlienkou, že to bol stratený čas a peniaze.