Piatkový večer 27. januára bol v bratislavskom Randali venovaný reunion koncertu punkrockovej kapely PLUS MÍNUS. Klub sa začal zapĺňať počas príprav predkapely ME AGAINST ALL. Rozbalili to naplno so svojím nasratým štýlom, ktorý sa pokúšal dostať fanúšikov do varu. Vcelku sa im to podarilo. Odznela aj pieseň Twisted Feelings z pripravovaného albumu. Všetci ale tušili, že tento večer je o niekom inom. Preto po necelej polhodine zišli z pódia, priestor pred ním sa začal slušne napĺňať. V publiku sa mihol aj ex-člen Inekafe a Plus Mínus, spevák Cibi, čo dávalo nádej na spoločnú pieseň. 

 

Plus Mínus sa nikdy nevyhne spájaniu s jej starším, skúsenejším bratom Inekafe. Niet sa čomu čudovať, obe kapely sú úzko prepojené históriou, členmi aj hudbou. Zatiaľ čo Inekafe sa už dlhé roky vydáva komerčnou cestou, koncert Plus Mínus sa niesol v rodinnejšom, uzavretom kruhu. To ale vôbec neznamená nič zlé. Atmosféra bola, akoby sa po dlhom čase pri jednom stole stretla celá rodina, ktorá sa nevidela dlhší čas. Na tanier nám nadelili z oboch albumov, pridali aj niečo z EP-čiek. Piesne ako TetovaniaMýliš sa, Najvyšší čas či anglické When I Can´t Sleep. Bolo vlastne jedno, ktorá z nich zaznela. Zjedlo sa všetko, do posledného kúsku. Za spomenutie stojí aj cover od Davovej Psychózy Spravodlivosť.

 

Chalani na pódiu pôsobili uvoľnene, nebáli sa žartovať či komunikovať z publikom. A opačným smerom to išlo podobne. Ľudia pogovali, spievali do mikrofónu, niektorí skúšali stage-diving. Jednoducho všetci boli šťastní, že to stále funguje. Po zvukovej stránke to nebolo síce úplne kvalitné, no je to daň za tak dlhú pauzu, ako spevák Gza počas koncertu aj poznamenal. Mierne to skazilo aj pieseň Včera som musel byť zlý, ktorú za potlesku prišiel odspievať aj spomínaný Cibi. Je to však punkrock, a tak to občas musí znieť. Kvôli autenticite. Tú Plus Mínus nestratili ani počas pauzy a rozlúčili sa akustickou piesňou Choď vpred a najznámejšou skladbou Na kolenách.

 

Ak mal večer nejakú chybu, bolo ňou posledné vystúpenie Doda ako bubeníka kapely. Rozhodol sa ďalej pokračovať už len s Inekafe. Je to vynikajúci hudobník a náhrada za neho sa bude hľadať len veľmi ťažko. Uvidíme, ako sa s tým Plus Mínus vyrovnajú na pripravovanom albume