DETOX OF A PONY je rocková dvojica, ktorá vznikla v roku 2016. Členmi sú: Juraj Beňačka (Euro) – spev, gitaro-basa a Matúš Folvarčík (Falco) - bicie.

Typickými znakmi kapely sú špeciálne skonštruovaný zvuk basy, rýchle riffy, väčšinou slovenské texty a energické vystúpenia v typických mikinách.

Hlavnou inšpiráciou sú hudobné štýly ako indie rock, punk a nu-metal, ale aj britská kapela Royal Blood, System of a Down atď.

Juraj ku klipu: "Klip k skladbe Čierno-biela sme natáčali v improvizovaných podmienkach, o to viac sme sa vyjašili v programe s efektmi, ktorých je tam neúrekom."
Falco dodáva: "Mne tam chýba skorocel" ...smiech.

Je to v poradí tretí videoklip z albumu Dopamín. Náš prvý klip bol vydaný pred štyrmi rokmi, takže máme z tejto novinky radosť.


spustiť videospustiť video

Za tento čas stihla kapela okrem viacerých festivalov a koncertov získať aj nomináciu na Radio_head Awards, vyhrať Demovicu_FM, víťazstvo v českej súťaži Klip Fest, byť objavom rockovej scény rádia Anténa rock, dostať sa do finále Rockovej maturity a zahrať si na Topfeste.

Debutový album DOPAMÍN obsahuje 11 nadupaných skladieb a 1 bonus:

 1. Pygmalion Efekt
 2. Čierno-biela
 3. Dopamín
 4. Aplikácia asociácie
 5. Paradigma
 6. Eskalácia odhodlania
 7. Virtuálna identita
 8. Ultimátna konjunkcia
 9. Axióma zdaru
 10. Go home
 11. Diggin your grave
 12. Všetci sú si rovní (bonus)

Album vyšiel za podpory vydavateľstva Tabačka Records a nahrával sa v Starej Ľubovni v STUDIOMAKY a Stoner Recording Studio.

Momentálne sa pripravuje nový merch a veľa ďalších koncertov a festivalov, ak to situácia dovolí.