V bratislavskej Inchebe sa koná mnoho výstav, no dni od 10. do 13. marca patrili Motocykel Boat Show 2016. Na návštevníkov tam nečakali len motorky a lode, ale aj pestrý program pod taktovkou rádia Rocková Republika.

 

Špeciálne na nedeľu sme sa tešili, takže sme sa tam vybrali v tandeme redaktorov ja Filip a kolega Alex, fotodokumentáciu nám urobila Ajka Červeňanská. Okrem bohatého programu, či už to bol armwresling alebo iné drobné súťaže, sme tam boli okrem toho, aby sme popozerali nadupané mašiny z celého sveta, kvôli dvom výborným kapelám THE ROCKEFELLAS a ASENTH. Jedná sa o dve finálové kapely z Rockovej Maturity, ktoré obsadili tretie a prvé miesto. O 13:00 sme si s The Rockefellas zakrpčili na skladby Gin Tonic alebo Istota je Gulomet. Poriadna dávka nefalšovaného rock n' rollu, presnejšie rockabilly, štýl ku ktorému neodmysliteľne patrí kontrabas.

 

Asi hodinovú pauzu sme využili na to aby sme si popozerali, čo sa nachádza na prvom poschodí. S úderom 15:00 prichádzajú na pódium Asenth. Tentokrát mali k dispozícii dostatočne veľké pódium, aby sa na ňom mohli riadne realizovať, takže okrem svojej tradičnej hry naplno si aj riadne zaskákali. Že do toho dávajú všetko, bolo vidieť aj na tom, že po ich vystúpení mal jeden z gitaristov prsty dorezané od strún. V ich sete zazneli skladby S tebou viem, Bez zábran, V nás či Pirát. Samozrejme, pod pódiom sa stretla všehochuť ľudí, čo sa ocitli na výstave, takže o nejakých búrlivých ováciach nemožno hovoriť, avšak našlo sa dostatok fanúšikov, ktorým sa hudba oboch kapiel dostala pod kožu a ktorí to aj náležite ocenili. Turné Rocková Maturita Tour Víťazov ďalej pokračuje. Žiaľ, tento víkend (v piatok Martine a v sobotu v Novom Meste nad Váhom) sa kvôli zdravotným problémom speváka Asenth koncerty neuskutočnia. Želáme skoré uzdravenie. 


Priebeh všetkých dní akcie svojím fotoaparátom zachytával Imrich Pluhár. Viac ako 300 fotiek na vás čaká tu.