Česká rocková stálica DOGA zahrá dnes, 19.4. 2020 o 20:00 online na Mall TV v rámci série KulturaŽije. Ide o historicky prvý livestream kapely. Tá sa tak pridá k umelcom, ktorí v čase vládnych opatrení v súvislosti s COVID-19 potešili svojich fanúšikov "aspoň" týmto spôsobom.

Koncert bude vysielaný na Mall TV v rámci série #kulturažije. DOGA pojme svoje vystúpenie tak, ako by hrala plnohodnotný koncert. Prenos sa bude vysielať z Jablunkova, konkrétne z miestnym dobre známeho rockového klubu Rock café Southock. "Stejně jako u běžných koncertů, ani tentokrát nechceme nic podcenit, a proto budeme v Jablunkově zkoušet už v sobotu. S majitelem klubu se dobře známe, pravidelně tady s Dogou hrajeme a jsme rádi, že můžeme tohle skvělé prostředí využít i pro náš livestream. Domluvili jsme se, že nebudeme stavět celou scénu, ale zapojíme aparáty a spustíme syrový kytarový doga'n’roll," hovorí frontman Izzi. Kapela plánuje približne hodinový set, v ktorom nebudú chýbať najväčšie hity z viac ako tridsaťjeden ročnej histórie DOGY.


Kvôli vládnym opatreniam musela skupina zrušiť všetky koncerty jarného Best of Tour. Aktuálne hľadá nové termíny a jednotlivé zastávky sa pokúsia presunúť na jeseň. Súčasnú nedobrovolnú koncertnú pauzu vypĺňa kapela spontannou výrobou rúšok s motívom kapely. Vypočula tak prosby fanúšikov, ktorí si špeciálne designové rúška vyžiadali.

Časť z výťažku predaja rúšok vanuje DOGA na podporu neziskovej organizácie Charita Třinec, ktorá sa zameriava na seniorov a osoby so zdravotným postihnutím. Ďalší finančný dar venujú třineckému Mobilnímu hospicu pri Medica zdravotní péče.

Kapela akciu s rúškami rozvinula a vyzvala fanúšikov, aby natočili a poslali videá, čo všetko s rúškami robia. "Z došlých videí vznikne klip, který se stane nesmazatelnou vzpomínkou na současné divné časy. Máme skvělé fanoušky a moc si ceníme jejich podpory a vzájemného nadšení pro věc. Videa s rouškou nám poslali například piloti Armády ČR, policisté, dělníci, strojvůdci, traktoristi, děti, muzikanti, celé rodiny… Je úžasné, když víte, že máte kolem sebe tolik skvělých lidí, které spojuje láska k hudbě, " uzatvára Izzi.