Nestárnuca rocková dračica Tanja prichádza s novinkou "Křížová cesta". Skladba má aj video z dielne talentovaného videotvorcu Vladimíra Jaškeho. Tanja si počas natáčania poprvýkrát v živote vyskúšala, aké je to sedieť za volantom veľkého kamióna.

"Bylo to tuším Volvo. Kamion byl fakt obrovský. Za volantem takového obra si člověk uvědomí, jak se kamioňáci cítí na silnicích a že řídit takový kolos není žádná legrace. My jsme natáčeli v areálu Dopravy Pieran a tam těch kamionů stály desítky. Byla to pro mě fakt zajímavá zkušenost," popisuje natáčanie speváčka. Režisér Vladimír Jaške si veľakrát vyberal ostravské lokality, kde sa muselo často improvizovať. Napríklad scény z toaliet sa natáčali za bežnej prevádzky. Rovnako aj zábery z baru. "Nezapomenu na závěrečnou scénu, ve které vylézám po takové haldě. Byl tam děsný zápach. Tehdy jsem režisérovi řekla, ať si to nejdřív zkusí vylézt sám. Pokud se mu to podaří, můžeme to zkusit natočit," dodáva s úsmevom TANJA. Hudbu a text k piesni zložil líder skupiny CITRON Radim Pařízek.


spustiť videospustiť video

Tanja už o týždeň vyrazí so skupinou CITRON na Supi se slétají tour 2020 (informujeme tu). Tu bude vystupovať ako hosť a popri svojich veľkých hitoch, ako je napríklad "Nad hlavou létá Rock’n’Roll", predstaví aj svoju aktuálnu novinku "Křížovou cestu" a chýbať nebudú ani u fanúšikov obľúbené duety so spevákom Láďom Křížkom. Koncerty tentokrát obohatí špeciálna unplugged pasáž s violončelami alebo netradičný mix balád. CITRON spoločne s Tanjou vystúpia v dvanástich mestách, v ktorých kapela v minulosti príliš často nehrala.