V Bratislave sa v klube MMC 12. septembra odohral dialóg medzi Pánom gitaristom a jeho Telecasterom. Keď gitarový mág RICHIE KOTZEN vydal v apríli tohto roka album Salting Earth, v podstate už bol na turné po domovskej Severnej Amerike.

 

Po Európe ho sprevádza švajčiarske kvarteto THE KONINCKS. Je to úplne iný hudobný štýl, príjemný blues rock. Na speváčke Julii bolo vidieť, že na pódiu prežíva každý tón a... Bolo to fajn, elektrizujúce.

 

Po hodinke prišiel Richie. Postavil sa pred takmer naplnené MMC. Keďže Richie (nezvyčane) vynecháva v našom regióne susedné Rakúsko, medzi návštevníkmi bolo počuť aj zahraničné jazyky. Ako napísal niekto na FB, zvukár si asi odskočil na pivko. Minimálne prvé minúty koncertu boli akustickým utrpením, nie však vinou interpretov. Síce sa to postupom času zlepšovalo, ale machuľka na zážitku sa nezmazala.

 

Richie je absolútny virtuóz. Jeho hra je natoľko špecifická, že aj neznalec len pozerá v nemom úžase so sánkou pri pupku. Dialóg s jeho Fenderom v podstate nie je dialógom. Je to ako krotiteľ tigrov v aréne so šelmami. Vzájomný rešpekt, ale jasný pán situácie. Tóny sa vlnili ponad hlavy návštevníkov občas ako hriva zívajúceho leva, aby vzápätí vyrazili rýchlosťou loviaceho leoparda. Bratislavské publikum síce nereagovalo emotívne pokrikmi „Bravo!“, ale o to vďačnejší bol potlesk po každom kúsku.