Legendárna skupina Rage Against the Machine obnovila v minulom roku svoje fungovanie a okamžite sa objavili špekulácie, či sa vráti aj na koncertné pódiá. Včera kapela na tieto otázky dala jasnú odpoveď - ohlásila svetové turné! Veľmi príjemnou informáciou je, že v rámci európskych destinácií mysleli aj na fanúšikov v Českej republike. Do českého hlavného mesta sa Rage Against the Machine vrátia už 8. septembra tohto roku.

Americkí rockeri Rage Against the Machine začali svoju hudobnú púť už v roku 1991 a hneď svojím debutom z roku 1992 dosiahli globálny úspech. Album s jednoduchým názvom „Rage Against the Machine“ vystrelil na predné priečky hitparád, po svete nazbieral hneď niekoľko zlatých a platinových ocenení a len v Amerike jeho predaje prekonali magickú hranicu troch miliónov nosičov. Svoju pozíciu jednej z najsledovanejších rockových kapiel, ktorá v skladbách kombinovala ostré rockové riffy s prvkami rapu a funku, upevnila štvorica z Los Angeles v roku 1996 albumom „Evil Empire“, ktorého predaje sa tiež počítajú v miliónoch. Do tretice Rage Against the Machine zabodovali albumom „The Battle Of Los Angeles“, ktorý sa na trhu objavil v roku 1999. Tento album okrem iných získal nomináciu na prestížnu cenu Grammy v kategórii najlepší rockový album. Krátko na to však členovia ohlásili koniec činnosti a doposiaľ posledný štúdiový album s názvom “Renegades“ tak vydali až dva mesiace po oznámení tejto smutnej správy.

Tim Commerford, Zack de la Rocha, Tom Morello, Brad Wilk sa opäť dali dokopy po dlhých siedmych rokoch, avšak spoločné fungovanie im vydržalo len do roku 2011. Jeseň roku 2019 sa niesla v znamení ďalšieho návratu Rage Against the Machine, ktorý dnešným dňom spečatili aj ohlásením veľkého svetového turné. Killing In The Name, Know Your Enemy, Bullet In The Head, Bulls On Parade či People of the Sun - to je len krátky zoznam hitov Rage Against the Machine, ktoré môžeme dnes už nazvať klasikou. Ak máte chuť práve tieto songy počuť naživo, zapíšte si dátum 8. 9. 2020, kedy sa štvorica predstaví v pražskej O2 aréne.