Kapela SLIME oslavuje 40. výročie svojej existencie a do nemeckých hitparád vstúpila so svojím doteraz najsilnejším albumom Wem Gehört Die Angst, ktorý aktuálne okupuje 9. miesto.
Na albume je kapela verná svojim doterajším témam, ktoré trápia spoločnosť - boj proti fašismu či hnev. Začiatkom septembra vydali punkáči video klip k skladbe Ebbe und Flut.

Album Wem Gehört Die Angst je dostupný ako CD, ale aj v limitovanej edícii na LP. Zakúpiť si ho môžete tu: https://Slime.lnk.to/WemGehoertDieAngst


spustiť videospustiť video

Kapela SLIME funguje už od 80. rokov a počas svojej existencie formovala politicky motivovaný punk rock v Nemecku tak intenzívne, ako žiadna iná kapela. Počas svojej dlhoročnej existencie prešla rôznymi personálnymi zmenami a niekoľkými pauzami vo fungovaní, napokon sa však situácia stabilizovala.

Zostavu aktuálne tvoria zakladajúci členovia Dirk Jora (spev), Elf (gitary), Christian Mevs (gitary) a noví členovia Nici (basa) a Alex Schwers (bicie). Ako sme už spomenuli, kapela sa intenzívne venuje spoločenským témam a veľký priestor venujú boju proti nacizmu a fašizmu. Hudobný prejav môžeme charakterizovať ako melancholický, nahnevaný, nadupaný, ale zároveň priamočiary a hymnický.
 

Zoznam skladieb na albume Wem Gehört Die Angst:

 1. Wem Gehört Die Angst
 2. Paradies
 3. Hölle
 4. Die Suchenden
 5. Wenn Wir Wollen
 6. Ebbe Und Flut
 7. Die Toten Wollen Wieder Alleine Sein
 8. Weisser Abschaum
 9. Die Masse
 10. Fette Jahre
 11. Kein Mensch
 12. Odyssee
 13. Solidarity

spustiť videospustiť video