Trochu netradične v pondelok 2. mája sa v bratislavskej Fuge uskutočnila akcia nesúca meno Psychosmic Rocks No. 6. Ako už názov samotný napovedá, jednalo sa v poradí o šiestu akciu. Tentokrát sa návštevníci mohli tešiť na 2 kapely, a to MOTHERS OF THE LAND z Rakúska a SOMALI YACHT CLUB pôvodom z ukrajinského Ľvova.

 

Všetko to začalo, ako už býva zvykom, s asi 30-minútovým meškaním, čo ale nebolo vôbec na škodu, aspoň nikto nezmeškal začiatok. Ako prví odohrali Mothers Of The Land. Ich čisto inštrumentálne vystúpenie malo v publiku veľký ohlas. Hneď prvá pesnička uviedla zúčastnených do psychedelického tranzu. Kapela dostala masívny potlesk a v tomto duchu to pokračovalo až do poslednej skladby. Po odohratí tej záverečnej nasledoval ešte prídavok a po ňom krátka pauza na osvieženie a pripravenie nasledujúcej zostavy.

 

Po prestávke sa na pódium postavili Somali Yacht Club. Fanúšikovia naladení na psychedelické vlny kapelu privítali ešte masívnejšie, hneď prvá pesnička zožala poriadny ohlas. Koncert bol vynikajúco nazvučený čo sa týka nástrojov, avšak spev sa mierne strácal. Našťastie to nebolo nič hrozné a na výslednom efekte sa to až tak nepodpísalo. Akcia to bola v skutku vydarená. Vyznávači stoner a psychedelic rockových žánrov si nepochybne prišli na svoje.