V roku 2016 pribudla na dánsku hudobnú scénu nová kapela s názvom AMONG PHANTOMS, ktorú stvorili Lars Raun Petersen (LEVIATHANS OCEAN), Rene Holmboe (ex-BERSÆRK) a gitarista Marrtin Rylander. Kapela z mesta Aarhus sa zameriavala na hardcore punk, s veľkým dôrazom na chytľavé melódie a refrény. V roku 2017 sa ku kapele pridali gitarista Mads Trebbien (EIGENGRAU, MISOPHONIA, PUPPET ARMS) a basák James Amstutz. V tejto čerstvej zostave sa muzikanti venovali písaniu nových skladieb, pričom inšpiráciu brali najmä od kapiel Dillinger Escape Plan, Burst, Refused, He Is Legend, Periphery a ďalších. 
V roku 2018 vydali AMONG PHANTOMS rovnomenné EP, a zároveň vydali aj videoklip k skladbe Breaking Point. Následne sa kapela koncentrovala na vydanie debutového albumu, ktorý plánovali vydať na jar 2020.


V lete minulý rok bolo všetko na dobrej ceste a kapela sa zatvorila do FinlandStudio, kde začali s nahrávaním bicích. Vokály, gitary a basu sa rozhodli nahrať v domácom štúdiu gitaristu Madsa Trebbiena. Z úsilia napokon vznikol na jeseň 2019 singel Breathe You In, ku ktorému natočili aj lyric video.

Počas nahrávania ďalších skladieb sa kapela pasovala s personálnymi problémami - zostavu sa rozhodol opustiť Marrtin Rylander. Toto prázdne miesto zaplnil basgitarista James Amstutz a na basu tak povolali lokálneho hudobníka Andersa S. Mikkelsena (WRATH OF BELIAL, DEATH COMES PALE). Predpoklad, aby bol album dokončený a vydaný na jar 2020 však kvôli pandémii koronavírusu nevyšiel, a tak môžeme jeho vydanie očakávať najbližšie dni, a to presne 1. októbra. O záverečný mastering albumu sa postaral Andreas Linnemann. Album s názvom Memories/Catastrophes bude mať napokon sedem skladieb a o jeho pestrosti sa presvedčíte sami. Zatiaľ si vypočujte singel Red, ktorý ponúkame nižšie.