Minulú sobotu 27. februára sa konalo prvé kolo tretieho ročníka Rock Off  v košickom Popka Music Pube. Zorganizovali to Max (spevák skupiny Megalit) a Bogo (bubeník Cargo-Ra a iných zoskupení).

 

Predstavili sa tri hudobné skupiny. OUTBREAK sa dali do kopy v januári 2015. Kapela je tvorená troma spolužiakmi a jedným bratom. Zatiaľ síce nedosiahli žiadne výraznejšie úspechy, no odohrali zopár súťaží v rámci Slovenska a nejaké tie lokálne koncerty. Ich playlist je zložený najmä z vlastnej autorskej tvorby, ktorá je žánrovo neohraničená. Snažia sa spojiť prvky rocku, popu, danceu a funku do jedného celku. Outbreak - epidémia dobrej hudby.

 

BLOODRUST hrajú spolu už rok. Za ten čas aspoň pol roka skúšali, vytvárali novú hudbu a potom sa pustili do koncertovania. Hrajú výlučne vlastnú tvorbu.

 

Kapela SUNRAIN začala fungovať v roku 2013 ešte pod menom Free Ties a pod týmto menom s prvým spevákom nahrala skladbu My Fall. V kapele spieval Miro Vaňo, ktorý zároveň hral na gitare. V roku 2014 došlo k zmene postu speváka, kde Mira Vaňa vystriedal Rasťo Kachman a od tejto chvíle v kapele ostali piati členovia. Nástup nového speváka priniesol aj nové meno SunRain. Po necelom roku kapela prijala namiesto Mira Vaňa gitaristu Michala Hudáka, s ktorým vydala skladbu Utopia. Po tomto počine sa zmenil gitarista ešte raz a terajší gitarista je Adam Maňko, s ktorým SunRain už pracujú na prvom EP-čku. Ako povedali členovia kapely: „Na Rock Off si chodíme  testovať gitaristov.''

 

Kapely zahrali po štyri skladby, z toho tri boli súťažné. Počas výmeny skupín sa na pódiu konala aj  klasická súťaž v rýchlom pití piva, ktorú tradične  uvádzal  jeden z usporiadateľov Bogo.Víťazom sa stal basák z Outbreak.

 

Po odohratí  poslednej skladby prišlo na rad spočítavanie hlasovacích lístkov. Víťazom sa stala  kapela Bloodrust, druhé miesto získali SunRain a na treťom skončili. No o tom, kto postúpi do  finále, ešte nie je rozhodnuté. Hlasovanie prebieha formou like na Facebooku, a to na stránkach Popka Music Pub a Podporte hudobné skupiny

 

Každá kapela hrala srdcom, a preto to bol v celku veľmi dobrý koncert, ľudia sa bavili. Druhé kolo prebehne už tento týždeň.