Piatkový večer 17. marca sa v prešovskom Wave klube niesol v znamení dobrej rockovej hudby. Kapela TEMPLE po neuveriteľných pätnástich rokoch od svojho vzniku v roku 2002 nahrala debutový album Contrasting Emotions, ktorý na pôde nezávislej kultúry klubu Wave rovno aj pokrstila so všetkým, čo k tomu patrí.

 

 

Rockový večer odštartovala košická kapela UNFORESEEN, ktorá publikum „rozohriala“ výberom svojich piesní a aj dvoma cover verziami od americkej kapely Dream Theater, konkrétne Wait For Sleep a Learning To Live z legendárneho albumu Images And Words. Unforeseen pri tejto príležitosti predstavili aj novú členku svojej kapely – speváčku Leu, ktorá sa k nim pridala len pred mesiacom. Po odohraní setlistu však už nastal čas na vystúpenie hlavných hviezd večera – kapely Temple, ktorá svoju šou odštartovala skladbou Fading Away.

 

Chlapci svoje vystúpenie rozdelili do dvoch setov, počas prvého odohrali staršie skladby z ich repertoáru, ktoré vznikli v prvých rokoch ich existencie a sú už dostatočne preverené časom. Po Fading Away nasledovali skladby Sunrise, Alive In Time, inštrumentálka Infinity pt. I. a prvú časť svojho setlistu zakončili skladbou Against The Wall. Potom už na pódium vystúpil aj krstný otec albumu Constrasting Emotions Erik Wittner, prešovský hudobník známy predovšetkým z projektov Theatrum Musica a Gagas. Chlapci z Temple stavili na starú dobrú klasiku a krstilo sa šampanským a dobrou hudbou. Krstný otec okrem iného albumu zaprial aj to, aby z jeho počúvania mali ľudia radosť a aby k nemu čoskoro pribudli aj ďalší súrodenci.

 

Po „odbavení formalít" a vyprázdnení fľaše šampanského, k čomu ochotne prispelo aj publikum, sa už chlapci pustili do druhého setlistu, svetlá sa stlmili a nastal zlatý klinec programu – predstavenie piesní z nového albumu, ktoré mali ako celok naživo premiéru. Skladby nasledovali v poradí, v akom sú aj na albume. Najprv odznela skladba Reborn, po nej nasledovala najkratšia pieseň z celého albumu Leave Me Alone, na začiatku ktorej spevák Tomáš Bačinský vyzval publikum, aby aj napriek názvu piesne pristúpili bližšie k pódiu. Pravá šou sa však začala až chytľavou skladbou Heartbeat, počas ktorej gitarista Martin Tomášik predvádzal doslova zázraky. Vtedy sa poriadne odviazalo aj publikum a nasledujúce skladby ...To Ashes, Beyond The Words, Broken a desaťminútová Angel Down už boli sprevádzané divokým potleskom, publikum spievalo spolu s nimi a došlo aj na známe „zhadzovanie gumičiek z vlasov“, ktoré sprevádza nejeden dobrý metalový koncert. No potom už však nastal koniec, ktorý publikum nechcelo prijať a neustálym skandovaním a potleskom si vyprosilo prídavok v podobe piesne 6th Sense Missing. Všetko dobré sa však raz končí a aj pot na tvárach hudobníkov prezrádzal, že sú síce šťastní z dobre odohratého koncertu, ale aj poriadne vyšťavení. Nasledovala spoločná poklona, pár slov na záver a na chlapcov čakal už len relax v podobe dobrého piva a rozhovoru s fanúšikmi.