Pripravte si vrecia na mŕtvoly, do pražského Roxy sa 28. júna vracia rapmetalová banda BODY COUNT s gangsterom ICE-T. Aby toho nebolo málo, privezú aj nový album "Carnivore", ktorý znie čertovsky dobre.

BODY COUNT pred tromi dekádami vyvolali v Amerike celoštátny škandál kontroverznou piesňou "Cop Killer", ktorá bola pochopená ako výzva k páchaniu násilia na členoch policajného zboru. Do mediálnej skrumáže bola vtedy zapojená aj kancelária prezidenta G. Busha staršieho, pritom text naopak upozorňoval na násilie páchané členmi polície, čo je celkovo téma, ktorá rapujúcemu Afroameričanovi dlhodobo nedovolí spávať.


Bezpochyby samotný ICE-T je lákavým mediálnym magnetom a jeho postava známa nelichotivou minulosťou, ale aj sólovou raperskou a hereckou kariérou, ktorej sa dnes už venuje naplno (napr. seriál Zákon a poriadok: Útvar pre zvláštne obete), k sebe stále priťahuje záujem sveta médií. Ako raper bol ICE-T priekopníkom gangsta rapu, čo sa, samozrejme, prejavuje aj nevyberaným a ostrým jazykom aj vo farbách BODY COUNT. Do textov kapely, ktorá premiešava hardcore/metal a rap, sa vedľa polície a jej problémov dostáva napríklad aj skorumpovaný systém, povrchnosť spoločnosti, rasová problematika.

spustiť videospustiť video

Koncertný návrat BODY COUNT značí jediné. Vychádza siedmy album "Carnivore", ku ktorého významu ICE-T pripája strohý komentár "Fuck Vegans". Samozrejme myslený v prenesenom význame, v ktorom našiel útok voči dnešnej predpojatej a hyperkorektnej dobe. Pochopiť je ho možné aj ako synonymum pre "krvilačné" médiá, schopné vás pre utrhnutie si pozornosti verejnosti doslova "otrhať na kosť".