Kneel je sólo projekt multiinštrumentalistu a producenta menom Pedro Mau (ex-Kneeldown, Wells Valley). Hudba obsahuje prvky thrash metalu, technického death metalu a hardcore.
Žáner Kneel definuje kompozície, ktoré sú charakterizované používaním dynamických gitarových riffov, agresívneho tempa, hlasných harsh vokálov a celkovú hudobnú štruktúru, ktorá sa presne nevymedzuje na slohy a refrény.   

Teraz je tu premiéra videoklipu Watchful. Ten je zároveň ochutnávkou z prichádzajúceho debutu Ailment, ktorý vyjde pod krídlami Raging Planet a Planet K. 16. októbra.

Singel Watchful je predovšetkým dielom samotného Pedra, ale tentokrát si prizval špeciálneho hosťa Miguela Inglêsa (Equaleft), ktorý sa chopil úlohy vokalistu a textára.

Pre samotného Pedra Maua znamená nový album Ailment: „Žijeme v časoch, kedy nás bezcieľnosť vedie k hrozným výsledkom, akoby odcudzeniu (od nás samotných k iným ľuďom). Akoby bezstarostná predtucha, Ailment znamená, že nepomenovaná bolesť vo vyššom štádiu môže viesť k strašným následkom. Nahromadenie malých problémov v našich životoch nás skôr či neskôr vedie do situácií, ktoré sa môžu dostať spod našej kontroly. Verím tomu, že kľúčom k sebakontrole a životnému balansu je denné riadenie podvedomej mysli, hoci sa to ľahšie povie, ako vykoná.“


spustiť videospustiť video