Správy o jeho úmrtí potvrdil jeho priateľ Rod Wescombe a tak isto aj Jesse Fink, ktorý je životopiscom AC/DC a autor knihy Bon: The Last Highway.

Matters sa pripojil k AC/DC v roku 1975 po nahratí debutu High Voltage. O pár týždňov neskôr bol vyhodený spevákom Bonom Scottom a nahradil ho Mark Evans. Dôvodom jeho vyhodenia bolo, že nezapadal do hodnôt kapely. Nikdy nevedel zapadnúť, mal radikálne názory a hral to, čo sa páčilo len jemu.

Matters predtým hral v kapele ARMAGGEDON, ktorú opustil v roku 1974. Po krátkej kariére v AC/DC sa na muziku vykašľal a predal svoju basgitaru.

Napriek všetkému jeho úmrtie opäť zatriaslo rockovým svetom.

Jeho priateľ Rod Wescombe zverejnil na sociálnej sieti: „Bol som šokovaný, keď som sa dozvedel, že Paul Matters zomrel. Prvýkrát som ho stretol v roku 1973, keď hral v kapele Armageddon na vystúpení v Hamiltone. Keď som žil v Toronte, často sme mali párty a on to miloval. Koncom roka 1975, ako opustil AC/DC, sme spolu hrali v kapele Miss Australia Band.“ Na záver jeho priateľ dodal: „Bude chýbať všetkým, ktorí ho poznali.“