Skupina Alestorm sa vďaka lodi s názvom Napalm Records vylodila na breh a priniesla nový singel "Treasure Chest Party Quest" z nadchádzajúceho albumu Curse of the Crystal Coconut. Ten vyjde 29. mája 2020.

Kapitán Christopher Bowes zoberie poslucháča priamo do iného sveta. Urobí to na ALESTORM spôsob - s množstvom dobrého rumu podčiarknutým výraznou melódiou a speváckym zborom opitých morských vlkov.

Počas toho, ako prebieha najtvrdšia párty v okolí, prídu, zoberú truhlice s pokladmi a ani si nepamätajú, že vás okradli. Zároveň vám však sľúbia, že refrén a aj celú skladbu z hlavy len tak nedostanete.


Sklaba "Treasure Chest Party Quest" dostala do vienka video, ktoré je typicky chaotické a typicky farebné, presne na štýl ALESTORM. Športové oblečenie, kikiny v kostýmoch aj menej oblečené, peniaze, zlato, hazard, autá. Všetko preto, aby sa zabavili.

O videu samotná kapela povedala: "Ach, wow! Snažili sme sa, čo bolo v našich silách, aby sme natočili video, ktoré uchváti čo najviac našich fanúšikov. Myslím, že sa nám to podarilo! Táto pieseň je o narodení, zapredaní sa a jazde v hrozných juhoslovanských automobiloch. Všetky klasické prvky z pirátskeho metalu!"

spustiť videospustiť video

Metalová chlastacia pirátska skupina je späť, aby ukázala podradným suchozemcom, čo sú zač. Šiesty album ALESTORM, Curse of the Crystal Coconut, bude vydaný 29. mája 2020 prostredníctvom Napalm Records a na ňom jedenásť skladieb prezentovaných v typickom neredukovanom, chaotickom móde, ktorý doslova vytiahne koberec spod vašich nôh a vy padnete na zadok.

K tomu si pripočítajte hosťujúce vystúpenia hudobných velikánov ako Ally Storch z SUBWAY TO SALLY (husle na celom albume) a kapitán Yarrface z RUMAHOY!

Chytľavá a nezabudnuteľná, riffmi naložená hymna "Treasure Chest Party Quest" sprevádza poslucháča cestou po najzapadlejších krčmách Tortugy a najhlbších zákutiach zmyslu pre humor kapitána Christophera Bowesa. Živá skladba „Chomp Chomp“, v ktorej spieva aj Vreth z FINNTROLL, vám môže otvorené more úplne znechutiť. Na druhú stranu vás prinúti k tancu svojimi chytľavými melódiami.

"Pirate Metal Drinking Crew" na albume vyniká chytľavým rytmom a melódiou, ktorú si budete popiskovať. Dávajte si však pozor, aby ste si nerozhnevali veľkého piráta Scurvyho. Mohol by na vás uvaliť kliatbu z krištáľového kokosu s brutálnymi riffmi "Pirate's Scorn".

Či už máte chuť na čerstvé kokosové mlieko alebo fľašu chladeného piva, tento album vás naladí na divokú pirátsku eskapádu. Pre mimoriadne dobrodružných pirátov pripravil ALESTORM dvojdiskový mediabook s prelomovými interpretáciami piesní v štýle 16. storočia. Nezabudnite si ho kúpiť.

 


Zoznam skladieb

 1. Treasure Chest Party Quest
 2. Fannybaws
 3. Chomp Chomp
 4. Tortuga
 5. Zombies Ate My Pirate Ship
 6. Call Of The Waves
 7. Pirate’s Scorn
 8. Shit Boat (No Fans)
 9. Pirate Metal Drinking Crew
 10. Wooden Leg Pt. 2 (The Woodening)
 11. Henry Martin

Album Curse of the Crystal Coconut je dostupný v rôznych baleniach:

 • LTD Deluxe Wooden Box Set (including 2-CD Mediabook, exclusive 7’’ Single, Track Stems on USB Stick, Pendant, Flag, Postcards)
 • 2 CD Mediabook - including 16th century interpretations of all songs
 • 1 CD Jewel Case
 • LP Gatefold BLACK Vinyl
 • LP Gatefold RED Vinyl
 • LP Gatefold GOLD Vinyl
 • LP Gatefold PURPLE Vinyl
 • LP Gatefold Silver Vinyl (Napalm Records US Store exclusive)
 • Music Cassette + Walkman Bundle in Pirate Bag RED (strictly limited to 250)
 • Digital Album
 • Digital Deluxe Album

Ak by vám hudba na nosiči nestačila a Boh dá, môžete si pozrieť živé vystúpenie. Tu je zoznam európskych koncertov:

04.06.20 SE - Solvesborg / Sweden Rock
12.06.20 CH - Interlaken / Greenfield
19.06.20 BE - Dessel / Graspop Metal Meeting
20.06.20 FR - Clisson / Hellfest (pozrite si dokument zo zákulisia)
03.07.20 ES - Barcelona / Rock Fest
04.07.20 IT - Villafranca di Verona / Rock The Castle
09.07.20 CZ - Vizovice / Masters of Rock
26.07.20 FR - Séléstat / Rock Your Brain
31.07.20 UA - Ternopil / Faine Misto
06.08.20 HR - Pula / Headbanger’s Holiday
08.08.20 NL - Leeuwarden / Into The Grave
14.08.20 DE - Dinkelsbühl / Summer Breeze
21.08.20 DE - Haddeby / Baltic Open Air
22.08.20 PL - Cieszanow / Cieszanow Festival
05.09.20 DE - Selb / Festival Medieval


Použité zdroje:
Text a foto: Napalm Records