Po štvorročnej odmlke vydali bratislavskí bigbeatáci THE MYTUS nové EP s názvom To je kosť! Ten názov, ten obal... Človeka premkne na chvíľu strach z gýčovosti a prvoplánovoti. Ale, našťastie, naozaj len na chvíľu. Konkrétne do tej doby, kým si nevloží CD do prehrávača. EP za necelú polhodinku poteší všetkých nadšencov big beatu, rock n' rollu a bluesu.

 

Celý mini album začína rozhovorom chlapov pri pive. Nebojte sa, netrvá dlho. A keď ho prečkáte, dostanete odmenu v podobe veľmi úprimného zábavného rock n' rollu s poriadnym nadhľadom a dávkou pozitívnej energie prúdiacej z hudby aj spevu. Toľko k titulnej skladbe, ale podobnú dávku čistokrvného rock n' rollu si užijete aj v piesni Niekto bdie nado mnou.


Ostatné skladby sú v tempe o čosi miernejšie a oveľa bluesovejšie. Tak to nieTak sa lúč majú úplne pomalý úvod, pričom v druhej menovanej dokonca znejú akustické gitary a do polovice sa v nej neozvú bicie. Najviac ma ale oslovila pieseň Prvá v poradí. Asi hlavne jej príjemnou melódiou evokujúcou pohodu, akú do hudby vkladali The Beatles či Elvis.

 

Muzika, ktorá je kvalitná a zároveň pobaví nesileným humorom a nadhľadom, je vzácnosť. Som rád, že The Mytus trafili tú správnu mieru. Ich album To je kosť! je hudobne aj textovo veľmi sympatický, priamočiary a zároveň trochu flegmatický. A práve to mu dodáva osobité čaro.


Moje hodnotenie:

Podarilo sa The Mytus skĺbiť zábavu s kvalitou? (recenzia) - 1Podarilo sa The Mytus skĺbiť zábavu s kvalitou? (recenzia) - 2Podarilo sa The Mytus skĺbiť zábavu s kvalitou? (recenzia) - 3Podarilo sa The Mytus skĺbiť zábavu s kvalitou? (recenzia) - 4Podarilo sa The Mytus skĺbiť zábavu s kvalitou? (recenzia) - 5Podarilo sa The Mytus skĺbiť zábavu s kvalitou? (recenzia) - 6Podarilo sa The Mytus skĺbiť zábavu s kvalitou? (recenzia) - 7Podarilo sa The Mytus skĺbiť zábavu s kvalitou? (recenzia) - 8Podarilo sa The Mytus skĺbiť zábavu s kvalitou? (recenzia) - 9Podarilo sa The Mytus skĺbiť zábavu s kvalitou? (recenzia) - 10

spustiť videospustiť video

Linky:

FB kapely