Americká pop-rocková skupina OneRepublic práve ohlásila ďalšie tohtoročné koncerty v Európe. Okrem koncertu v Bratislave je jednou zo zastáviek aj české hlavné mesto, kde sa šestica z Colorada predstaví po takmer šiestich rokoch. OneRepublic fungujú síce už od roku 2002, ale globálny úspech sa dostavil až o päť rokov neskôr, kedy vyšiel ich debut Dreaming Out Loud.

Tento album ponúka úspešné single Stop and Stare, All I Need, ale všetko odštartoval hit Appologize, ktorý vynikajúcim spôsobom zremixoval vychýrený producent Timbaland, a otvoril tak OneRepublic dvere do všetkých rádií. Svoju silnú pozíciu nováčika na hudobnej scéne potvrdili aj druhým počinom Waking Up z roku 2009, ktorý obsahoval ďalšie hity na čele s Secrets, All The Right Moves alebo Marchin On.


Úspech skupiny tkvie predovšetkým vo veľmi dobre napísaných a vyprodukovaných popových skladbách, za ktorých zrodom stojí primárne frontman skupiny Ryan Tedder. Tento štyridsaťročný multiinštrumentalista si fanúšikov dokáže podmaniť nielen svojim charizmatickým výzorom, ale aj nezameniteľným hlasom, ktorý v mnohých skladbách spôsobuje husiu kožu.

Aktuálne je OneRepublic považovaná za jedno z najobľúbenejších pop-rockových skupín a každý ich ďalší singel je trefou do čierneho. Už dnes majú na konte štyri radové albumy a takmer tri desiatky úspešných siglov. Poslednou položkou v ich diskografii je album Oh My My z roku 2016. Odvtedy sa sústredia len na vydávanie singlov, ale ako sa zdá, na jar tohto roka sa dočkáme aj štúdiového albumu, ktorý by mal dostať názov Human.

Môžeme teda očakávať, že v Prahe OneRepublic predstavia nie len svoje veľké hity, ale aj kúsky z nového albumu.

spustiť videospustiť video