Bratislavský Randal sa hneď na začiatku druhého júlového týždňa mohol pochváliť dvomi vypredanými koncertmi. Prvým bola akustická šou Anathemy v podaní súrodencov Cavanaghovcov. Druhým bol koncert OBITUARY v utorok, 11. júla. Po melanchonických citlivých piesňach sme sa presunuli na druhý deň na jatka, rovno pod mäsiarsky nôž.

 

Ešte o pol ôsmej, pol hodinu po ohlásenom začiatku, stála vonku fronta. A s úvodnými skladbami prvej kapely sa stále čakalo v rade. Tou boli BEHEADED. Deathmetalisti z Malty prišli predstaviť svoj nový album Beast Incarnate. Riadne to rozbalili a nebyť horšej kvality zvuku, tak to mohla byť pecka nie o veľa slabšia ako headliner.

 

Druhou kapelou boli ABSU so svojou tradičnou šou. Pokiaľ ste boli na nich v Košiciach alebo ste boli na Nargarothe v Žiline, tak toto vystúpenie bolo ako cez kopirák. Proscriptor najprv odspieval, odgrowloval a zároveň odbubnoval úvodné skladby. Potom ho už vystriedal náhradník a on sa išiel venovať svojim tančekom a vokálnemu prejavu. V podstate sa ich šou nedá nič vyčítať, snáď len to, že za posledných 12 mesiacov tu vystupovali už trikrát a ešte ich čaká vystúpenie na Gothoome, čo je na jednu kapelu naozaj dosť.

 

Po nich prišli na rad dlho očakávaní Obituary. Už počas prestávky sa priestory Randalu naplnili do prasknutia. Teplota stúpla na bod varu a všetci sme sa tam nie kúpali, ale rovno varili vo vlastnej šťave. Napriek tomu sa vpredu pod pódiom vytvoril vriaci kotol, ktorý nevyhasol počas celého setu. Fanúšikovia vyskakovali na pódium a z neho skákali naspäť, aby sa nechali unášať na vlnách rúk. O stage diving a crowd surfing tu naozaj nebola núdza. OBI navyše predviedli, že s fanúšikmi to naozaj vedia, a tak napriek tomu, že sa tam nedalo hýbať ani dýchať, tam bola skvelá atmosféra.

 

Už s prvými skladbami bolo počuť, že zvuk je podstatne lepší ako pri prvých dvoch kapelách. Takže sme si mohli plne vychutnať asi pätnásťskladbový, vyše hodinový set, počas ktorého odzneli piesne ako Choped In Half, Sentence Day, Dying či No Hope. Celá šou skončila niekedy okolo jedenástej. Von vychádzali mokrí, ale šťastní fanúšikovia. Mnohí spomínali, že to je tá istá kapela ako pred rokmi alebo že jednoducho na nich vyrastali a ich koncert bol proste neskutočný. Jedinou chybou celej akcie boli priestory. Tento koncert patril určite do väčšieho klubu.