Už nebude dlho trvať a máme tu nový album kapely LAMB OF GOD. Vyjde 8. mája cez vydavateľstvo Epic Records v USA a Nuclear Blast Records v Európe. Zatiaľ posledným albumom je VII: Sturm Und Drang, ktorý sa už čoskoro dočká pokračovania, a nie tak hocijakého. Novinka bude iná hneď z dvoch pohľadov. Prvou výraznou zmenou je post bubeníka – Art Cruz si struhne na albume premiéru po tom, čo nahradil dlhoročného bubeníka Chrisa Adlera.

LOG už vydali aj singel Checkmate a vyjadrili sa, že celý album sa bude niesť v politickom duchu. Druhou veľkou správou je vyjadrenie Marka Mortona o nahrávaní albumu. Ten sa totiž tvoril na legendárnom stroji Sound CityŠtúdiu 606, ktoré vlastní Dave Grohl. Slovami Mortona: „Nový album sme nahrali na 606-ku v Los Angeles. Opäť to produkoval Josh Wilbur a veľa sme sa natrápili aj s preprodukciou. Pracovali sme v rôznych štúdiách v Maine, vo Virginia Beach aj v mojom dome v Richmonde. Finálny produkt sme ale odniesli k Dave-ovi. Bolo to skvelé, pretože je to mašina Sound City zo starého Sound City štúdia, ktoré má za sebou neskutočnú históriu nahrávania hudby cez konzolu. Nahrávala tu NIRVANA, RAGE AGAINST THE MACHINE, FLEETWOOD MAC aj TOM PETTY. Bolo to niečo špeciálne byť s tým v jednej miestnosti – výborná skúsenosť.“

Sound City zavrelo v roku 2011 a ihneď na to kúpil Dave Grohl celú Neve konzolu a zaradil ju do svojho Štúdia 606. Neskôr pozval mnoho legendárnych umelcov, ktorí boli objavení práve prostredníctvom Sound City a nahrali spolu niekoľko skladieb. Vystačili na celý album a dokonca sa celý proces aj sfilmoval na rovnomenný dokument z roku 2013.

 

spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
blabbermouth.net