Thor ako postava je v komiksoch aj na filmovom plátne veľmi obľúbeným hrdinom. Navyše má pomerne blízko k metalu svojím pôvodom, správaním aj drsným vzhľadom. Hudobný trend vo filmových spracovaniach je taký, že sa tvorcovia snažia priniesť tie najznámejšie hity do tých najepickejších scén. Platí to pre trailery aj filmy samotné a najnovší Thor: Love and Thunder bude takisto obsahovať jednu legendárnu skladbu. Jej autorom nie je nikto iný než Ronnie James Dio a ide o song Rainbow In The Dark. Snímka príde do kín 5. novembra v roku 2021, takže si na výsledok ešte chvíľku počkáme.

Wendy Dio, manželka a manažérka zosnulého vokalistu, sa od roku 2010, odkedy medzi nami Ronnie nie je, stará o licencie a celú hudobnú prácu manžela. V povedomí ho drží napríklad (diskutabilnými?) koncertmi s jeho hologramom a nedávno prišla reč aj na kolekciu vinylov zameraných na jeho sólovú kariéru. Okrem nového Thora sa Diov odkaz objaví aj v nových Stranger Things. V nich by mala jedna postava nosiť tričko s Diovou tematikou.

Ďalšou zaujímavosťou je spolupráca Wendy a Micka Walla, ktorá sa postará o Ronnieho autobiografiu. Tesne pred spevákovou smrťou bola z 3/4 dokončená a mala byť vydaná prostredníctvom MTV Books. Teraz sa jej konečne dočkáme v roku 2021.


spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
metalinjection.net