Nový štúdiový album Joe Satrianiho Shapeshifting vychádza 10. apríla 2020 vo vydavateľstve Sony Music/Legacy Recordings. Prvý singel “Nineteen Eighty” vychádza práve teraz na všetkých streamingových službách a na rockových rádiách. Joe Satriani zverejnil aj kompletný tracklisting albumu.

Shapeshifting produkovali spoločne Joe Satriani a Jim Scott (Foo Fighters, Red Hot Chili Peppers, Tom Petty & The Heartbreakers) s dlhoročným spolupracovníkom Johnem Cunibertim, ktorý mal na starosti mastering albumu. Satriani zverejnil širokú škálu spolupracovníkov, nových i starších, ktorí mu pomohli priviezť skladby k životu. Legendárny bubeník Kenny Aronoff (John Fogerty), basák Chris Chaney (Jane’s Addiction) a klávesák Eric Caudieux se stali zásadnými hudobníkmi na novom albume, zatiaľčo do štúdia prichádzali ďalšie špeciálne návštevy: Lisa Coleman (The Revolution) alebo Christopher Guest.


Prvým singlom “Nineteen Eighty” sa nesie retro zvuk, ktorým si Satriani pripomína obdobie, kedy spolupracoval so svojou prvou kapelou The Squeares. Budúci gitarový hrdina, ktorým sa stal o dekádu neskôr, si musel počkať… Za tú dobu sa jeho hudba veľmi zmenila a vyvinula, ale singel sa upína na to dobré a zásadné, čo v 80. rokoch vznikalo.

Ako už Joe Satriani zverejnil, v polovičke apríla vyráža na svetové turné “The Shapeshifting Tour,” ktoré zahŕňa 42 európskych zastávok, včítane pražského koncertu naplánovaného na 6. mája v Kongresovom centre.

“SHAPESHIFTING” tracklisting:

 1. Shapeshifting
 2. Big Distortion
 3. All For Love
 4. Ali Farka, Dick Dale, an Alien and Me
 5. Teardrops
 6. Perfect Dust
 7. Nineteen Eighty
 8. All My Friends Are Here
 9. Spirits, Ghosts and Outlaws
 10. Falling Stars
 11. Waiting
 12. Here The Blue River
 13. Yesterday’s Yesterday