Symfonické metalové zoskupenie NIGHTWISH sa po niekoľkoročnej odmlke hlási fanúšikom s novou skladbou Noise. Ide o prvý singel z prichádzajúceho deviateho štúdiového albumu Human. :II: Nature, ktorý vyjde 10. apríla cez vydavateľstvo Nuclear Blast. Ide o prvú novú hudbu od vydania predchádzajúceho albumu Endless Forms Most Beautiful z roku 2015. Nahrávanie prebiehalo od augusta do októbra minulého roku.

Od vyhodenia predošlej speváčky Anette Olzon ubehlo už osem rokov a za ten čas stihla holandská diva Floor Jansen s kapelou nahrať dva plné albumy vrátane toho najnovšieho. Zatiaľ posledným video snažením NIGHTWISH bolo vydanie setu Decades: Live In Buenos Aires na podporu kompilácie Decades s 22 skladbami.


spustiť videospustiť video

Pre FaceCulture sa Floor Jansen vyjadrila o najnovšej nahrávke Human. :II: Nature: „Bola som nesmierne šťastná, ako sa nový album vyvinul. Už od prvých tónov mi bolo jasné, že to bude skvelé. Nemôžem o tom príliš hovoriť, pretože niektoré veci sú rovnaké, iné sú zase odlišné. Všetko, čo môžem prezradiť, je, že som s tým nesmierne spokojná a veľmi sa na to teším. Ľudia, ktorí už NIGHTWISH poznajú, si to naozaj užijú“. Zaujímavý koncept dvojalbumu bude obsahovať 9 piesní na hlavnom CD a jednu dlhú, 35 minútovú skladbu rozdelenú na 8 častí, na druhom CD. Nahrávanie videa prebiehalo v londýnskom Prírodopisnom múzeu a išlo vôbec o prvú podobnú udalosť, ktorá sa v jeho priestoroch odohrala.

Tracklist albumu Human. :II: Nature:

Disc 1:

01. Music
02. Noise
03. Shoemaker
04. Harvest
05. Pan
06. How's The Heart?
07. Procession
08. Tribal
09. Endlessness

Disc 2:

01. All The Works Of Nature Which Adorn The World - Vista
02. All The Works Of Nature Which Adorn The World - The Blue
03. All The Works Of Nature Which Adorn The World - The Green
04. All The Works Of Nature Which Adorn The World - Moors
05. All The Works Of Nature Which Adorn The World - Aurorae
06. All The Works Of Nature Which Adorn The World - Quiet As The Snow
07. All The Works Of Nature Which Adorn The World - Anthropocene (incl. "Hurrian Hymn To Nikkal")
08. All The Works Of Nature Which Adorn The World - Ad Astra

Použité zdroje:
blabbermouth.net, Wikipedia, Facebook kapely