Napriek tomu, že nám čakanie na nový album fínskej symfonickej jednotky NIGHTWISH spríjemnilo vydanie koncertného záznamu z koncertu v Buenos Aires, na ktorom je brilantne zachytená atmosféra posledného výročného turné (určite si spomínate na nezabudnuteľnú šou v Bratislave), celý svet už netrpezlivo striehol na bližšie informácie o pripravovanej novinke. A ako už skupina uviedla aj na svojej stránke, keď sa fínske sexteto rozhodne vyjsť na povrch s oznámením nového albumu, neprehliadne to nikto.

 

Deviata nahrávka v poradí nesie netradičný názov HUMAN. :||: NATURE. a dátum oficiálneho vydania je 10. apríl 2020. Na rozdiel od svojho predchodcu Endless Forms Most Beautiful bude novinka dvojalbum, pričom prvé CD bude obsahovať deväť samostatných skladieb a druhé CD bude pozostávať z jedinej piesne, rozdelenej do ôsmich kapitol v celkovej dĺžke 35 minút.

 

Myslíte si, že Tuomas Holopainen prekonal svoj triumf a zložil ešte epickejšie dielo ako The Greatest Show On Earth? Skupina už má za sebou aj natáčanie doposiaľ nezverejneného videoklipu. Pôjde o skutočne výnimočný kúsok, keďže Nightwish sa stali vôbec prvou kapelou, ktorá nahrala videoklip v Prírodovednom múzeu v Londýne.Tracklist albumu HUMAN. :||: NATURE.

Disk 1:

1. Music
2. Noise
3. Shoemaker
4. Harvest
5. Pan
6. How’s The Heart?
7. Procession
8. Tribal
9. Endlessness

Disk 2:

1. All The Works Of Nature Which Adorn The World – Vista
2. All The Works Of Nature Which Adorn The World – The Blue
3. All The Works Of Nature Which Adorn The World – The Green
4. All The Works Of Nature Which Adorn The World – Moors
5. All The Works Of Nature Which Adorn The World – Aurorae
6. All The Works Of Nature Which Adorn The World – Quiet As The Snow
7. All The Works Of Nature Which Adorn The World – Anthropocene (incl. Hurrian Hymn To Nikkal)
8. All The Works Of Nature Which Adorn The World – Ad Astra

Použité zdroje:
Zdroj: Nightwish.com, Inferno.fi, Instagram