Jednou zo žhavých tém je diskusia o tom, kedy sa svet vráti do normálnych koľají. Podľa mňa síce normálny nikdy nebol, ale všetci vedia, že teraz práve narážam na útlm celkového života kvôli pandémii.

Fanúšikov koncertov určite nepoteší správa, že koncertovanie sa môže spustiť až začiatkom roka 2021. Niektorí odborníci sú ešte pesimistickejší a prízvukujú, že akcie sa nebudú môcť uskutočniť skôr ako na jeseň 2021.

Tieto názory pochádzajú z New York Times magazínu. Ten vyspovedal niekoľkých odborníkov zaujímajúcich sa  o dianie v ekonomike. Jedným z nich bol bioetik Zeke Emanuel, riaditeľ zdravotníckeho inštitútu na univerzite v Pensylvánii.
Emanuel uviedol začiatkom tohto mesiaca plán, ktorým by sa mala reštartovať ekonomika. Upozornil na to, že Američania by mali byť realistickejší v ponímaní tejto nepriaznivej situácie.

Emanuel hovorí, že reštartovanie ekonomiky sa musí robiť postupne. Stále sa má dodržiavať bezpečná vzdialenosť na pracovisku. Avšak, čo sa týka koncertov alebo športových podujatí, je nemožné, aby sa začali na jeseň tohto roka, bude to možné až budúci rok.

Niektorí ľudia navyše sami majú strach z vírusu, a tak v ankete uviedli, že so spoločenským životom začnú až vtedy, keď bude existovať vakcína. Väčšina sa ale zhoduje s názorom, že začnú chodiť do spoločnosti hneď, ako bude ukončená karanténa. Čo si myslíš ty?