Nadaný gitarista Štefan Klein pochádza z romantického divokého južného Slovenska a so spievajúcim samorastom Adamom Stanleym z Juhoafrickej republiky ich okrem južného pôvodu spája aj momentálne pôsobisko Londýn, ale hlavne láska ku gitarovým kapelám z 90. rokov a počiatku tisícročia.

Zatiaľ čo už 15 rokov od domoviny odlúčený Slovák Štefan Klein strávil posledné roky hlavne hľadaním vhodného speváka, vďaka čomu vyskúšal snáď všetkých vhodných adeptov v Británii, vrátane spievajúcich bezdomovcov v Camdene, kedy v jednom období kvôli tomu dokonca odcestoval aj do slnečnej Kalifornie, tak Adam Stanley sa v londýnskom hudobnom podhubí profiloval hlavne ako štúdiový bubeník, ktorý do tej doby považoval spev až za druhotný a maximálne s ním sem-tam vypomohol v refrénoch v spriatelených kapelách.

Títo dvaja sa nakoniec stretli. Možno pomohla náhoda, možno trochu šťastia, možno aj čierna mágia aplikovaná v okolí juhoafrického mesta Durban, z ktorého Adam pochádza a ktoré sa určite nie náhodou pletie so slovom durman. Po počiatočných jam sessions a niekoľkých nočných výletoch po londýnskych baroch si uvedomili, že si padli do oka hudobne, aj ľudsky a pod menom MEANTIME spolu natočili debutový album Absent, in Recovery. Ten v digitálnej podobe vyšiel v lete tohto roka a dá sa označiť za grunge 21. storočia.

Zaregistrujete vplyvy Alice in Chains, Soundgarden, Faith No More, ale aj Mastodon, Red Fang či System Of A Down alebo Muse. Je to rocková doska, ktorej nechýba tvrdosť, vzletné melódie, nečakané zmeny a zaujímavé aranžmány. Aj keď budete album počúvať stále dokola, vždy máte šancu objaviť harmonickú linku, ktorá vám predtým ušla. Takže nie, nemusíte sa hanbiť, vypočujte si album ešte raz :)


spustiť videospustiť video