Ako Nergal vlani sľúbil, po dvojročnom ošiali okolo nového albumu a turné s kapelou Behemoth, má rok 2020 patriť primárne jeho projektu ME AND THAT MAN. Ako správny chlap svoje slovo dodržal a prvé ochutnávky druhého štúdiového počinu začal púšťať do sveta ešte koncom minulého roka.

 

Tri roky po debute Songs Of Love And Death sa Me And That Man vracajú s ponukou značne odlišnou od tej pôvodnej. Kapela ale sľubuje, že napriek tomu nebude o nič horšia. Hudobne by mal aj naďalej album inklinovať predovšetkým k temnejším bluesovým melódiám, gotickému folku a vyhnaneckého country.

 

Najväčšou zmenou je určite absencia Johna Portera, čo sa do značnej miery predsa len odrazilo aj na zvuku kapely. Nergal sa ho ale snaží nahradiť hviezdnymi hosťmi ako Corey Taylor (Slipknot), Brent Hinds (Mastodon), Matt Heafy (Trivium), Ihsahn (Emperor) či Sivert Høyem (Madrugada).

 

Album New Man, New Songs, Same Shit, Vol.1 ukáže Nergala opäť v úplne novom svete. Napalm Records tvrdia, že zlo nikdy neznelo takto dobre. Odhliadnuc od troch zverejnených singlov sa o tom ale budeme môcť stopercentne presvedčiť až 27. marca. Vydanie bude podporené špeciálnym koncertom v Londýne v rovnaký deň, kde budú prítomní aj rôzni hostia účinkujúci na nahrávke.

 

Nergal o albume povedal: „S hrdosťou... a úľavou, vám predstavujem druhý album Me And That Man, New Man, New Songs, Same Shit, Vol.1. Tento raz som sa chopil opäť inej výzvy a výsledkom je jedenásť piesní, každá so sebe vlastným charakterom. Spolu s najtalentovanejšími a najdôležitejšími jednotlivcami naprieč scénou sme sa vybrali do krajín bluesu, folku, country či dokonca spaghetti westernu. Až čas ukáže, či sme udreli na správnu strunu, ale verím v to. Som veľmi hrdý na tento kus práce. Chcel by som poďakovať každému jednému hosťovi, ktorý sa stal súčasťou projektu: Mat & Matt, Niklas a Jørgen, Corey, Alan, Addi, Brent, Vegard, Sivert, Anders, Rob, Jerome, Johanna a Nicke. Ľúbim vás odtiaľto až na mesiac a späť. Bez vášne a srdca, ktoré ste do toho vložili, by nič z toho nebolo možné!“

 

Doteraz boli zverejnené tri single: Run Withe The Devil, Burning Churches, Surrender 


spustiť videospustiť video