V sobotu, 26. apríla, zahrala Tublatanka v rámci turné „Cítim sa fajn“ aj v klube MMC v Bratislave. A naplnený klub musel naozaj vidieť, že členovia kapely sa ozaj cítia fajn.

Energiu a maximálne nasadenie, ktoré Tublatanka počas celého koncertu predvádzala, by im mohli závidieť aj mnohí o generáciu mladší muzikanti. Na Tublatanku sme si po 20:00 museli počkať ešte 25 minút, ale toto meškanie im určite každý po skvelom koncerte odpustil.


Svoje vystúpenie páni muzikanti rozbehli novšími vecami ako Svet v ohrozeníRevolúcia, potom spustili Cítim sa fajn a po nej prišiel na rad veľký hit Šlabikár, pri ktorom už publikum nadšene tlieskalo a skandovalo. Maťo Ďurinda vie bezchybne pracovať s publikom, komunikácia bola vzájomná. Ďalej odzneli hity ako Dnes, Ja sa vrátim či Môj starý dobrý kabát.

Asi po hodine prišli na rad basové a bicie sóla. Ďuro Topor a Peter Schlosser sú výborní muzikanti, ich exhibícia bavila, nenudila. Jediným mínusom bola príliš hlasná, až prebudená basová gitara, ktorá inak počas celého koncertu znela fajn.

Potom sa ku kapele opäť pripojil Maťo Ďurinda a odpálili hit Vo veľkej škole dní. Po niekoľkých ďalších piesňach sa ku kapele pridalo sláčikové kvarteto Adventure Strings. Hudbu Tublatanky to posunulo niekam inam, hodnotím to pozitívne. Nekonečná pieseň, Láska drž ma nad hladinou a aj Pravda víťazí vypálili perfektne. Kvarteto hralo s chuťou, bavili sa s kapelou a pohybové kreácie niektorých ich členov boli skutočne super! Rozpačitejšie dojmy som mal pri megahite Skúsime to cez vesmír či Žeravé znamenie osudu. Nie, nechcem kritizovať sláčikové kvarteto. Avšak pri týchto tvrdších rockových veciach sa už zvuk v sále začal meniť na menší guláš. Adventure String sa každopádne výborne hodia pre pomalšie piesne Tublatanky, ktoré tak dostali nový, veľmi zaujímavý kabát.

Bol som trochu prekvapený, že neodznela novinka Nový vírus, ktorá otvára výberové CD Najväčšie hity No.3Cítim sa fajn“. Niektorým určite chýbal aj Démon pomsty, intro ktorého odznelo na úvod koncertu. Veľmi málo priestoru dostala doska Patriot, odzneli z nej len 2 skladby, okrem Cítim sa fajn ešte Pieseň pre Doda, pri ktorej si Tublatanka spolu s fanúšikmi pripomenula 11. výročie smrti Doda Dubána.

52-ročný Maťo Ďurinda pôsobil ako mladík, predviedol už tradične bezchybný spev a vynikajúcu hru na gitare. Spolu s Ďurom Toporom behali po pódiu, skákali a fanúšikom odovzdali maximum.