17. novembra sme si pripomenuli výrocie Nežnej revolúcie. Okrem zatvorených nákupných centier a kolón
na hraničných priechodoch sme mohli si mohli užiť aj parádne akcie plné hudby. Jedna z nich prebehla v karloveskom klube Kamel, kde za podpory Bratislavského samosprávneho kraja zaznel kopec kvalitnej muziky pod názvom Songs For Freedom.


Celý vecer rozbiehali DIAMOND FLOWERS s akustickými úpravami svojich piesní. Po vyše roku sa na bratislavský stage postavili aj MOFOKILLER, ktorí predstavili nového gitaristu. Počas ich vystúpenia sa už pomaly aj pod pódiom začali zbierat skupinky hudbychtivých návštevníkov.


Program pokračoval víťaznou kapelou z Rockovej Maturity v kategórii Rock & Pop, mládežníkmi BULLET HOLES. Ich rock n' rollík pripravil klub na prvé velké lákadlo - JURAJA KUPCA so skupinou. Ak bol Kupec band skôr pre staršie rocníky, prítomná mládež sa vyšantila až na nitranskych BIJOUTERRIER. V tomto bode mohol program skončiť. Vrchol v správnom čase a v príjemnej atmosfére. Aj nemnohí návštevníci dost výrazne opustili sálu a išli si po svojom.

 

Ale program pokračoval, TUSTÉ BALETKY a ASENTH uzatvárali príjemný večer. Hoci ak ešte Baletky mali zopár posluchácov, Asenth mal svoj set už viac-menej ako takú verejnú skororannú skúšku. Začínali hrať o druhej nadránom.

 

Čo dodať k akcii? Málo ludí, čo bolo pravdepodobne spôsobené predĺženým víkendom a aj nezvyčajným miestom konania. Kamel bol kedysi pravidelným miestom koncertov, ale pre dnešnú mládež je to naozaj cudzia lokalita. A ešte veľa vody pretečie Dunajom, než sa to zlepší.