Či ste už priaznivcom veľkých akcií alebo máte radšej klubovky, netreba sa vyhýbať ani malým lokálnym, takmer až rodinným akciám. Niečo podobné sme absolvovali na šiestom ročníku UG Pogo Párty. Tá sa uskutočnila 20. októbra v mikulášskom Kolotočove. Čakali nás tu tri miestne kapely TRIX, ŽIADNO TAKVO a SPECTAKILLER.

 

Na moje veľké prekvapenie sa prví na pódium postavili chalani z Trix. Tých som mal za headlinerov večera. A tak to aj vyzeralo pod pódiom, síce úmerne veľkosti priestoru klubu, ale aj tak tam bolo riadne besno. Kto ich nepozná, nie je Mikuláščan. Je to stará známa overená značka hrajúca ich motorkársky rock s veselými textami. Už minulý rok avizovali, že idú nahrávať nové veci, takže domáce publikum už netrpezlivo čaká na nový album. Zatiaľ sme z neho počuli len pár noviniek a, samozrejme, nechýbali ani ich staršie veci ako Noris Čák, Jazdec či Na Dielni.


Potom pódium patrilo kapele Žiadno Takvo. Priznám sa, videl som ich prvýkrát, tak ako väčšina ľudí, ktorých som sa opýtal. Ale rozhodne to neboli žiadni začiatočníci. Bolo vidno, že už majú čosi za sebou. Rovnako aj ich hudba nie je nič prvoplánové. Rozhodne to však je špecifické a zaujímavé. Vybalili na nás poriadnu dávku rocku, hlavne punku mixnutého s prvkami reggae a obohateného o liptácke nárečie. Hudbu robia hlavne pre radosť - vlastnú aj publika - a tak to aj vyzeralo. Prosto úplná pohoda, príjemná hudby a veselé texty.

Poslední sa na pódium postavili Spectakiller. Kapela zatiaľ nemá vlastný materiál, tak nám predviedla prierez známejších hitov metalovej hudby. Zazneli covery od kapiel System Of A Down, Metallica, Linkin Park, Iron Maiden. Tu musím podotknúť, že hudobníci mali výborný zvuk a hrali naozaj na výbornej úrovni napriek tomu, že fungujú v zostave bicie, basa, gitara a vokál a hrali často veci pre dve gitary, a nie zrovna jednoduché skladby.

 

Aj reakcia publika bola viac ako priaznivá a myslím, že zožali asi najväčšie ovácie. No vokalista riadne preveril naše sluchovody. Ale treba zobrať do úvahy klubové podmienky a nedá sa zahrať 10 rôznych vecí na 100%. Potešili skladbami Aerials a Chop Sue od System Of A Down, Nothing Else Matters od Metallicy, Given Up od Linkin Park a Fear Of The Dark od Iron Maiden.