Skupina MY CHEMICAL ROMANCE patrí k najúspešnejším formáciám nového tisícročia. Výrazným spôsobom ovplyvnila smerovanie rockovej hudby a zmenila život celej generácii poslucháčov. Vznikli v roku 2001 v Newarku v New Jersey a do roku 2013 stihli vydať štyri štúdiové albumy. Hneď ten druhý s názvom Three Cheers For Sweet Revenge zaznamenal svetový ohlas. Predajnosť cez milión kópií znamenala pre skupinu vstupenku medzi rockovú extraligu. V roku 2006 kapela prišla s koncepčným albumom The Black Parade, ktorý je považovaný za jeden z najdôležitejších rockových počinov prvej dekády tohto storočia.

My Chemical Romance tu definovali nové rysy štýlu nazvaného emo. Ide o rockovú operu, ktorej hlavným hrdinom je postava umierajúca na rakovinu. Nahrávka je považované za klasiku a priaznivci emo-rocku ju dodnes radia medzi zásadné nahrávky hudobnej histórie. Skupina za ňu dostala v Európe platinový certifikát, za oceánom má nahrávka štatút trojnásobnej platiny. 

V roku 2013 skupina oznámila ukončenie činnosti. Napriek nespočetným špekuláciám, ktoré sa každoročne objavovali, prišlo ku comebacku až na sklonku minulého roka. My Chemical Romace odohrali klubový koncert v Los Angeles a následne oznámili účasť na niekoľkých veľkých letných festivaloch. Dnes bolo oznámené, že pražský Sinobo Stadium privíta skupinu 3. júla 2020.