Sobota 13. júla bude veľkým sviatkom všetkých priaznivcov žánrov ako industrial, thrash, metal, punk, hardcore, electro či synth pop, pretože Slovensko prvýkrát vo svojej takmer 40-ročnej histórii navštívia svetové legendy - americkí MINISTRY. Svoj jediný koncert na Slovensku odohrajú v košickom klube Collosseum.

 

Králi industrialu sú poriadne rozcestovaní. Počas tejto časti turné prebrázdia Európu krížom-krážom a za štyri týždne odohrajú takmer tridsať koncertov v sedemnástich štátoch. Do Košíc prídu v zostave John Bechdel, Sin Quirin, Paul D'Amour, Cesar Soto a Derek Abrams na čele s lídrom Alom Jourgensenom, rodákom z kubánskej Havany. Ten sa kedysi volal Alejandro Ramírez Casas a svoje prvé štyri roky života prežil na Kube. 

 

Počas svojej kariéry si Ministry získali spoločných fanúšikov s kapelami ako Skinny Puppy, Front 242 alebo Laibach. Bolo to hlavne v období, keď u nich ešte pôsobil zakladajúci člen a basgitarista Paul Barker, pre ktorého neexistovali hranice medzi hudobnými štýlmi, čím skupinu posúval rôznymi smermi. Takto si do iných žánrov „odskočili“ v iných projektoch, či to boli Revolting Cocks, Acid Horse, PTP, Pigface, alebo Lard, v ktorom s nimi spolupracoval Jello Biafra z kultových Dead Kennedys. 

 

Ministry si vo svojich textoch servítky pred ústa nedávajú a sú tvrdými kritikmi politiky USA a ich prezidentov. Na albumoch Houses Of The Molé, Rio Grande BloodThe Last Sucker nenechali nitku suchú na synovi a otcovi Bushovcoch. Ani po tejto trilógii ale neprestali reagovať na politiku USA a teraz sú známi svojou ostrou protitrumpovskou tvorbou.

 

V Košiciach Ministry odohrajú skladby z ich minuloročnej novinky, v poradí štrnásteho CD AmeriKKKant a tiež z ich albumu Psalm 69 vydaného ešte v roku 1992, ktorý patrí medzi ich najúspešnejšie. Práve z neho pochádza singel Jesus Built My Hotrod, ktorý ich katapultoval do prvej ligy.


spustiť videospustiť video