V bratislavskom Randali sa 19. marca opäť krstilo. Aj keď troška v smutnej nálade a bez vystúpenia kapely MIND THE GAP, nakoniec sa krst albumu Equinox uskutočnil. Žiaľ, spevák, gitarista a hlavne hlava kapely Tomáš Bihári mal úraz, zranil si ruku. O hudobný program sa teda postarali tri zvyšné kapely MORNA, HOPE RED a LIMP BIZKIT REVIVAL.

 

Prví vystúpili inštrumentalisti Hope Red. Kapela bez speváka, ale s vycibrenou hrou na nástroje. Sami seba uvádzajú ako gastro metalistov (najväčšia gastrometalistka je však ich stará mama, ktorá napiekla kysnuté pagáče a tie sa rozdávali počas ich setu). Počas prestávok nás vtipne s lámanou slovenčinou sprevádzal ich gitarista Ádám "GILA" Szabó. Okrem toho, že nás nabádal, aby sme ich sledovali, že chystajú veľké veci, nám potvrdil, že aj keď sú bez speváka, stále ju hľadajú a potom následne dodal: "Ženu radšej nie". V každom prípade kapela zahrala super a tešíme sa na tie ich veľké veci. Podľa naších informácií plánujú nový singel aj s videoklipom. Ich setlist pozostával zo skladieb s názvami ako Track 1, Track 2 atď. Samozrejme, že nešli postupne, takže po Tracku 4 nasledoval Track 1 a podobne.

 

Setlist vyzeral asi takto: Track 4, Track  1, Track 3, Track 2, Track 6, Track 7

 

 

Druhými vystupujúcimi bola kapela Morna. Čerství víťazi Radio_Head Awards za najlepšiu nahrávku roka v kategórii Hard & Heavy. Pre mňa headliner večera. Kapela s vlastnou tvorbou s vysokou kvalitou a o tom, že to vedia parádne zahrať naživo, ste sa mali možnosť presvedčiť. Set odštartoval Robo, spevák a gitarista kapely, veľmi humorne: "My sme folklórna skupina Bodovanka z Nemšovej a sme radi, že sa môžeme zúčastniť tejto akcie, napriek tomu, že moc nehrávame metal. Sme sa na ten čas premenovali na kapelu Morna....“ Potom už odpálili svoj set zostavený prevažne z nového albumu Nuisance, zazneli napríklad skladby Life After Heroes, To Think Alone či Being Me. Ich set ubehol neuveriteľne rýchlo popri harmonických prechodoch čistého spevu a growlu, súhre gitár a našlapaných bicích, na margo ktorých si Robo neodpustil poznámku: "Chudák Kubo je perfektný bubeník a musí sa tu s nami trápiť, lebo sme lajblaví.“ Samozrejme, nakoniec nechýbal prídavok v podobe skladby z albumu Tale of Woe I Amar Prestar Aen. Na záver sa s nami kapela lúčila so slovami, že ďakujú za pozvanie Mind The Gap a keďže nemôžu vystúpiť, tak sa naučili celý ich set a odohrajú ho oni. Našťastie, k tomu sme sa až nedostali. 

 

Setlist: Life After Heroes, Oppressive Doubt, Deceiving Gleam, To Think Alone, Being Me, Trollkarlens Dikt, End of Imgroglio, I Amar Prestar Aen

 

Ako sa cítia chalani z Morny po ich úspechu a čo chystajú do budúcna si môžete pozrieť v našom krátkom rozhovore:


Po uvoľnení pódia prichádza na rad krst samotného albumu Equinox. Na pódiu sa postavili zdraví členovia kapely Karolina Uherčíková, Karol Kozák a Jozef Yogi Graus a okrem nich ich známy z kapiel [sic] a rust2dust Mišo Kolejak. S krátkym poďakovaním a vyslovením viery v pokračovanie činnosti kapely pokrstili album pivom. Držíme im palce a dúfame, že Tomáš Bihári na hudbu nezanevrie a že ho opäť čoskoro uvidíme na pódiu. Kapela zatiaľ bez neho vystúpi na dvoch naplánovaných koncertoch.

 

Na záver večera už po polnoci nás najväčšími hitmi americkej nu-metalovej kapely Limp Bizkit previedla ich revival kapela v zložení Tom Stray (vokál), Miroslav Labaj (gitara) so svojím paitingom pripomínajúcim Wes Borlanda, Peter Arvay (basa) a Matej Ferianc (bicie), známy hlavne z kapely Galadriel, odkiaľ si ho pamätáme hlavne vďaka jeho Hello Kitty slúchatkám a ženské publikum ide do kolien len čo strhne tričko. Kapele chýbal Dj, ktorý je v originálnej kapele piatym členom, čo bolo trochu cítiť. Ale všetci sa výborne bavili, a tak to bola výborná bodka večera alebo možno už aj afterparty. Zaskákali sme si na všetko možné od pôvodných Limp Bizkit ako My Way, Rollin´, M Generation Gold Cobra a ďaľšie.

 

O foto a video dokumentáciu sa postarala Alena Červeňanská, komplet galériu si môžete pozrieť tu.